Wpis z mikrobloga

@FeyNiX
Paczka ok 3-5 dni nie licząc odprawy celnej w UK. Problem w tym, że to list polecony, a nie paczka (nr śledzenia paczki zawsze zaczyna się od "C"). Tu licz min 7 dni (nie licząc czasu na oclenie).

Ps. Status sprawdzaj na stronie Royal Mail.
@FeyNiX:
List polecony, to najtańsza przesyłka ze śledzeniem (w przynajmniej w tym przedziale wagowym).
A co do nr przesyłki to:
R - list polecony (druga może być dowolna, a PP akurat przyjęła, że jest to też "R" dla zwykłego poleconego).
PL - kraj nadania (tutaj Polska).

ps. Za 28 zł nie spodziewaj się usługi kurierskiej. Miało być tanio, to jest tanio. Jak miało być szybko, to wtedy bierze się kuriera lub
  • 0
@pcela zapłaciłem za wysyłkę £8.5 a wysłane tak bo to towar z ebay tylko akurat gość sprzedawał z Polski (wysyła do innych krajów) tak wyszło że z Polski ale są to części do samochodu dokładnie zestaw uszczelek do samochodu i ten sprzedawca miał pełen komplet lepszej firmy a nie NoName i wybrakowane jak u lokalnych. Pisałem do niego o inną formę wysyłki to napisał że tylko pocztą.
FeyNiX - @pcela zapłaciłem za wysyłkę £8.5 a wysłane tak bo to towar z ebay tylko aku...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
@FeyNiX
List polecony do 500 g kosztuje 28 zł (czyli ok 5,50 GBP, to cena urzędowa). Za 8,50 GBP czyli ok 42 zł, spokojnie nadał by Global Expresem (wychodzi 39 zł).

Ps. Jak sprzedawca jest VAT-owcem, to do ceny poleconego musi doliczyć 23% VAT-u (wychodzi 34,44 zł). Do Global Expresa nic się nie dolicza (bo tu jest już 23% VAT-u).
@FeyNiX:
Jak sprzedaje z wysyłką do innych krajów, to w przypadku przesyłek do 2 kg Poczta jest najtańsza, bo można wysłać jako list (polecony lub Global Expres). A jak dużo wysyła, to pewnie ma umowę na stały odbiór (kurier Pocztexu odbiera i paczki pocztexowe i pozostałe przesyłki nadane pocztą).