Wpis z mikrobloga

@Pandillero wyjątkowo #!$%@?. Dom 220m2 a salon 25m2. 20% powierzchni parteru to korytarz i schody a w wiatrołapie szafa może 1,5m i kompletnie brak miejsca na kolejną w tym korytarzu.
Nawalone tych ścian i słupów na dole, jakieś wykusze, ogrody zimowe przecież aż oczy od tego bolą.
Widać że projekt sprzed jakichś 15-20 lat.

Weź ty poszukaj czegoś nowszego o prostrzszej bryle i lepiej zagospodarowanej przestrzeni, nie dość że lepiej będzie Ci
@Pandillero: Za dużo w ogóle tutaj jest tematów, żeby to wszystko wyliczać, serio..
Jeśli stać Cię na budowę tak dużego domu, to rób projekt indywidualny. Realizując gotowca przepłacisz, po pierwsze, a po drugie za słabe rozwiązania funkcjonalne, które wyglądają dobrze na wizualizacji.
@Pandillero jak nie masz pomysłu na ten pokój zabaw to resztę (tj 3 pokoje + biuro) spokojnie zmieścisz na 160-170 m2 w bardziej przemyślanym projekcie. Nie ma sansu płacić za budowę dodatkowych m2 przy tych 220m2

Przemyśl budowę pełnego piętra żeby nie musieć mieszkać pod skosami
Za dużo w ogóle tutaj jest tematów, żeby to wszystko wyliczać, serio..


@Iorem_ipsum: Nie po to mam konto na wykopie, żeby czytać komentarze typu "nie i #!$%@?". Zresztą nawet z dodaniem ankiety miałem spory problem, bo pewnie jakbym nie jej nie dodał to ludzie, którzy mogliby ocenić projekt scrollowaliby dalej, bo nie chciałoby im się napisać czegoś konkretnego. I ty się nie różnisz od tych, którzy odpowiedzieli w ankiecie, skoro z
@Pandillero: "Post powstał po to, żebym nie był Polakiem mądrym po szkodzie, bo nie przemyślę tego czy tamtego," Więc Ci chłopie mówię z dobrego serca: przemyśl sam pomysł budowania tego domu! Zresztą nie ja jeden. Czego nie rozumiesz? Zapłacisz architektowi tysiące złotych to masz prawo od niego wymagać żeby Ci wyłuszczał nieefektywne rozwiązania w tym projekcie, których jest milion. Ja nie będę tego robił, bo w imię czego?
Podtrzymuje to co
@Pandillero:
1. garaz wiekszy niz salon? Juz lepiej wiate z boku domu zrobic, Za garaz placisz jak za dom, a to jest duzy mostek cieplny, ktory i tak staje sie w 90% graciarnia na niepotrzebne rzeczy.
2. serio potrzebujesz tak duzego domu? kosz budowy i ogrzania tego to majatek. Oczywiscie jak masz kase to mozna szalec
3. Domy pietrowe to generalnie malo optymalna rzecz, nie znam osoby, ktora na to nie
@Pandillero tak serio ten projekt to chyba ktoś upośledzony projektował xD
W spiżarni wystarczyłoby przesunąć ścianę o 10 cm w stronę kuchni i weszły regały też po drugiej stronie a tak to jest niewykorzystana przestrzeń.
Każdy projekt inny niż ten będzie lepszy, serio
Z której strony północ?
Schody widzę że zabiegowe, polecam normalny spocznik, są o wiele wygodniejsze.
Schodki do salonu? Moim zdaniem niewygodne i kłopot z robotem sprzątającym.
Planuję budowę domu w najbliższym czasie i tak się składa, że również oglądałem ten projekt (zresztą tych Jaspisów jest kilka wariantów). Moje przemyślenia:
1. pierwotnie chciałem mieć ogród zimowy ale przeczytałem, że w naszym klimacie trzeba będzie go dogrzewać zimą, a chłodzić/zasłaniać w lecie. Odechciało mi się ogrodu zimowego.
2. dom ma dość skomplikowaną bryłę, tak jak pisali wyżej, to oznacza wyższe koszty.
3. brak połączenia garażu z wiatrołapem to dla mnie
Patrząc na ten projekt (dość prosta bryła) należałoby jeszcze ją uprościć i zyskać dodatkowe m2. Szkoda załamań które nie spełniają swoich funkcji (w przypadku tego projektu). "prostując bryłę budynku" należy oczywiście jeszcze powydłużać dach, ale w ostateczności zyskujemy sporo więcej miejsca. W domu nigdy za mało miejsca, to na graty, to na sprzęt....itd.
spitraker - Patrząc na ten projekt (dość prosta bryła) należałoby jeszcze ją uprościć...

źródło: rzut

Pobierz