Wpis z mikrobloga

#ksiegowosc #b2b pytanko:
Jestem zatrudniony na UoP w miejscu A. Poza tym prowadzę sobie DG opodatkowaną ryczałtem dla innych podmiotów. Kończy mi się umowa z pracodawcą 20:04.2024. Od 21.04.2024 będę świadczył dla niego usługi na b2b. Jaka forma opodatkowania w takiej sytuacji, skoro jestem obecnie na ryczałcie?
  • 5
@semperfidelis jeśli miałeś w 2024 UoP z pracodawcą i na ten NIP wystawiasz fakturę na ten sam zakres usług co w UoP to musisz cały rok rozliczyć na zasadach ogólnych, czyli już w momencie wystawienia pierwszej faktury przeliczasz wszystko od stycznia na zasadach ogólnych
@semperfidelis: No tak, jeśli wypadniesz z ryczału lub liniowego to wskakujesz na zasady ogólne, przeliczasz cały rok od poczatku na zasadach ogólnych i dopłacasz podatek ewentualnie. To jest po to żeby nie było sytuacji że sobie dzielisz dochody na różne rodzaje opodatkowania żeby nie wpaść w 32%
@zibizz1: Tak mi się również wydaje, jednak księgowa twierdzi inaczej. Że już tak wielokrotnie robiła, że pisała jakieś pismo do US i przechodziło niby w taki sposób, że do dnia podpisania umowy był liniowy/ryczałt, a od pierwszej faktury ogólne. Moim zdaniem rok podatkowy jest od 1.01 do 31.12 i w trakcie nie da się zmienić formy opodatkowania.