Wpis z mikrobloga

Wygląda na to, że mój różowy dostanie ofertę pracy w Austrii w Graz. No i teraz pytanie czy powinna to przyjąć czy nie. Jak jedziemy, to razem, jak zostajemy to też razem. Ja nic nagranego nie mam, ale IT here i bym coś znalazł. Oboje znamy niemiecki. Z jednej strony nic nas w Polsce nie trzyma, a tam może być fajna przygoda j perspektywy a z drugiej trochę to wywróci nasze życie do góry nogami. Co byście zrobili, jakieś protipy? #austria #korposwiat #pracbaza #zwiazki #kiciochpyta
  • 17
@stuparevic: ktoś tu pyta jakie ona będzie miała zarobki? nieważne - nie jesteś do niej przyklejony na całe zycie
nie będziesz tam siedzial i czekał aż ci ona napełni miskę
ważne dla ciebie jest czy ty się odnajdziesz i rozwiniesz na takim wyjeździe, ale z tego co piszesz powinieneś dać radę

jedź, potraktuj jako przygodę i szansę na rozwój zawodowy, a jak się nie uda to przecież w kilka godzin z
@stuparevic: Podawanie zarobków netto miesięcznie jest bez sensu w przypadku Austrii bo rodzi potem nieporozumienie czy to roczne netto podzielone przez 12 czy przez 14? Graz to drugie największe miasto AT ale generalnie cała Austria nie oferuje niczego ciekawego w IT poza nielicznymi wyjątkami. Więcej ofert dostaje jednak z Linz niż z Graz mieszkając w Wiedniu.

Jako przygodę jednak bardzo polecam jeśli np wyjazd na 2-3 lata. Wtedy mniej patrz na