Wpis z mikrobloga

#psychologia #depresja #przegryw #dzieci
Dlaczego tak wielu rodziców nie zaszczepia swoim dzieciom żadnych wzorców?

Przecież to powinna być na logike podstawa wychowania.
Rozumiem, że każdy chodzi do pracy i jest zapracowany, nie zawsze ma czas. Ale w takim razie można to zrobić w weekend.

Ja nie mam dzieci, ale jakbym miał to bym robił im wykłady, w których bym przepuszczał pozytywne wzorce.

Bo jeśli rodzice, nie przekażą dziecku żadnych wzorców to istnieje duża szansa, że ktoś inny mu je przekaże nauczyciele/rówieśnicy i niestety - większość tych wzorców może być zła i destrukcyjna.

Wiem to po sobie.
  • 14
  • 2
Większość rodziców tamtego pokolonia to prości ludzi i sami tych wzorców nie dostali


@Mr_Beniz: Ale jednak jeśli ktoś osiągnął w życiu te 30, czy tam 40 lat to chyba powinien jakąś opinie o życiu sobie wyrobić? Czy przeceniam przeciętnych ludzi?

kazdy mnie ignorowal nie mialem nawet kolegi


@summongerwacel: To dobrze, ja zazdroszcze - bo mi przekazywali złe wzorce i mnie niszczyli.
Ja nie mam dzieci, ale jakbym miał to bym robił im wykłady, w których bym przepuszczał pozytywne wzorce.


@Xvenowski: też tak mówiłem dopóki nie miałem dzieci. Obecnie mam dzieci i chyba wszystko robię źle. Te wszystkie fajne książki, cytaty, wiedza teoretyczna są do niczego, gdy jest się #!$%@?ą osobą z zaburzeniami
Dlaczego tak wielu rodziców nie zaszczepia swoim dzieciom żadnych wzorców?


@Xvenowski: Większość ludzi jest rodzicami z przypadku, a nie z powołania. Ludzie są konformistami, nasłuchają się od innych bzdur, że trzeba mieć dzieci, bo demografia jest słaba, albo że im ktoś szklanki wody nie przyniesie - więc te dzieci mają, choć do tego się nie nadają.
  • 0
wzorców nie przekazujesz wykładami tylko swoimi czynami. Dzieci wykłady mają w dupie, poza tym powodzenia w zrobieniu wykładu 3 latkowi xD


@Lonate: Ja nie mówie, że 3 latkowi masz robić wykłady, ale takiemu od 6 roku życia to już spokojnie można pomóc przyswoić dobre wzorce. Czyny są ważne, ale ważne też jest by mieć jakiś autorytet. A poza tym jak coś będziesz dużo razy powtarzał to to w końcu powinno wejśc
@Xvenowski: Obecne pokolenie dzieci jest mega oglupione. Tablety, tv, telefony, durne bajki robia spustoszenie w mozgach. Obserwujac obecne dzieci sukcesem bedzie jak nie pomyli zamowienia jak beda nam robic w mac donaldzie ;)