Wpis z mikrobloga

Hej, od niedawna zacząłem z siłownią i mam pytanie.
Mam 175 / 74kg, jestem aktualnie na masie, mam 3200kcal dziennie i wiem, żeby pilnować żeby nie zjadać mniej, ale dzieje się coś złego jak zjem np 3600-4000kcal? Bo na redukcji to wiadomo, trzeba sztywno pilnować żeby więcej nie zjeść, a jak w przypadku masy?
Druga sprawa, jest jakiś czas przez który powinienem być na masie żeby wejść na redukcje, czy po prostu obserwować swoje ciało i wedle uznania?
I ostatnie pytanie, ćwiczę dopiero dwa tygodnie, ale od początku trenuję FBW 3 razy w tygodniu. Już zauważam, że wyglądam lepiej, mam więcej siły. Lecieć dalej FBW czy jednak jeszcze bardziej efektywny będzie split?
#silownia #mikrokoksy
  • 8
@liter_wody obserwuj się i waz, w pewnym momencie na masie i tak ilość kalorii będziesz musiał zwiększać.
Co do ilości treningu, jeśli masz czas na treningi i sen, to śmiało możesz lecieć jakimś upper lower 4 razy w tygodniu - albo Phul, albo jakaś wariacja typu upper lower push pull, w zaleznosci od celu i możliwości :) natomiast bywa to trudne, zwłaszcza jak po kilku miesiącach na tej silce i progressie liniowym
@liter_wody:

Druga sprawa, jest jakiś czas przez który powinienem być na masie żeby wejść na redukcje, czy po prostu obserwować swoje ciało i wedle uznania?

Redukcja jest żeby odsłonić mięśnie. Po 2ch tygodniach jeszcze nie masz mięśni.

dzieje się coś złego jak zjem np 3600-4000kcal

Nadmiar odłoży się w tłuszczu. Nic złego.

Zostań przy fbw, ale niekoniecznie te same ćwiczenia co dzień.
Ja na start polecam Greyskull LP.
@liter_wody jeżeli celem jest tylko i wyłącznie budowa masy mięśniowej to nie musisz wchodzić na deficyt wcale, nigdy. Organizm lepiej się będzie regenerował a w środowisku ciągłej nadwyżki kalorycznej łatwiej będzie mu te mięśnie budować.
Na to kiedy i czy powinieneś redukować wchodzi wiele czynników -
Procent tkanki tłuszczowej który już zaczyna przeszkadzać i może wpływać na naszą gospodarkę hormonalną
Kwestia własnej estetyki i poczucia pewności siebie
Cel treningowy który może ci