Wpis z mikrobloga

Jedno naprawię, drugie się ustawia w kolejce. Pojechałem na kawę to dostałem lampy do bmw X3. "A, już tyle lat leżą, miałem wypieprzyć... to se weź. Mają problemy z LEDami. Aha, to masz jeszcze podnośnik szyby, motorek jeszcze chodzi." No dobra, darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. Wezmę się za nie przed kolejką, bo naprawa nie powinna być trudna i czasochłonna, a zysk spory. Dzisiaj powinienem zacząć, a czy skończę- nie wiem. Na razie idę ogarniać inne rzeczy.

#biedatech (tag na mój złom) #elektronika #motoryzacja
DonRzoncy - Jedno naprawię, drugie się ustawia w kolejce. Pojechałem na kawę to dosta...

źródło: IMG_20240224_141940

Pobierz
  • 21
  • 1
@dlaczego_michau: Mniej więcej znam realia, dużo czasu spędziłem na różnego rodzaju skupach. Czasem się robi smutno że takie rzeczy lądują na przemiale- ale to jak z ludźmi. Wszystkim się nie da pomóc. Co nie znaczy że trzeba się poddać- robi się co może i tyle.
@DonRzoncy: nwm jak w BMW ale w Audi nie da się dostać do ledów bez cięcia lampy i naprawy są nieopłacalne ( bo kto niby kupi pociętą i poklejoną lape jak te na tył są niewiele warte i za niewielkie pieniądze można kupić nowe zamienniki)
  • 0
@walokid: Akurat tutaj widzę możliwość wydłubania listwy LED bez cięcia plastiku. Zobaczymy, to wszystko i tak na eksperymenty :)

kto niby kupi pociętą i poklejoną lape jak te na tył są niewiele warte i za niewielkie pieniądze można kupić nowe zamienniki


@walokid: No i tu jest sedno- z tego co widzę to te co dostałem są dość drogie. Poza tym bardzo ważna jest w takich naprawach też estetyka. Dla siebie
  • 0
Wydłubałem tą płytkę z jednej z lamp. Bez uszkodzeń lampy i płytki.

Problem jest teraz taki: w tej lampie znalazłem urwany element, tylko nie wiem co to jest xD Jak obczaję i pomierzę to może za kilka godzin czytając różne fora i karty techniczne dojdę co to było.
DonRzoncy - Wydłubałem tą płytkę z jednej z lamp. Bez uszkodzeń lampy i płytki. 

Pro...

źródło: IMG_20240224_161917

Pobierz
  • 1
@ZlodziejBilonownic: Wiesz, ja się staram zrozumieć wszystkie punkty widzenia. Jeśli kto nietechniczny czy nie czytał nic pod tagiem- może być dla niego taka forma przekazu niezrozumiała. Niestety tak już mam że wszystko staram się koncentrować i skracać do maksimum. Część nadąży, a część- nie :(
  • 0
@Nick_Login:

CO TU, #!$%@?, JEST DO ZROZUMIENIA? GDZIE TU JEST JAKIŚ ZWIĄZEK PRZYCZYNOWO-SKUTKOWY, JA #!$%@?Ę.


No to że pojechałem na kawę, a jak już tam byłem- to mi ktoś dał te lampy. Skrót myślowy. Postaram się więcej nie grzeszyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 0
@mjr_bien: Taka natura złomiarza przypuszczam. Nie jestem i nie będę Panem Profesorem J. Miodkiem nigdy (ta, specjalnie). Mimo prób trzymania się reguł języka tekst może być niezrozumiały. Taki już jestem, empatia mi się włącza w innych aspektach bardziej lub mniej.

Jeśli ktoś nie nadąża to jest mi po prostu przykro. Bo to znaczy że informacja którą wysłałem nie dotarła do odbiorcy. Albo nie została zrozumiana przez ich wszystkich. Czyli nie była