Wpis z mikrobloga

@Larsberg: Mnie bardziej zadziwiają wzory felg jak w nowym m3 competition czy hyundai Tucson n-line. Wzory tak skomplikowane, że nie idzie tego domyć bez kleczenia i pucowania każdej dziury xD
@Larsberg: żeby kół się nie dało zamienić, w tym peżocie 206 po lewo masz zwykłe uniwersalne felgi (chyba 16 cali) z kołpakami a po prawo masz customowe felgi które są charakterystyczne dla peugota, i pewnie nie założysz takich do innego samochodu
i pewnie nie założysz takich do innego samochodu


@kacappylon: ale masz na myśli to że nie będzie pasować wzór czy rozmiar śrub? Przecież większość francuskich.pl ma bardzo podobne wzory do siebie. Nowsze Hyundaie i Kie też mają felgi, które wyglądem stoją blisko francuskich. Jedynie tylko niemieckie cośtam się różnią. No i włoskie fury ale i tak felgi np. od Alfy mogą pasować do większości sedanów innych niż Alfa. Przykład: https://www.saabplanet.com/saab-9-3-russia/
@Pandillero: chodziło mi bardziej o rozstaw śrub, bo francuzi są znani z robienia najprostszych rzeczy na opak, tak jak zrobili któreś renault z kołami na 3 śrubki. No ale tego co napisałem nie brać na poważnie bo to informacje z IBZD
@kacappylon: istnieją od dziesiątek lat rzeczy takie jak dystanse, adaptery, pierścienie centrujące.

@Larsberg te po prawej zajebiste felgi. A coraz więcej jest płaskich wzorów, bo producenci próbują na wszystkim ugrać trochę emisji CO2 - mniejsze opory powietrza próbują robić również i na kołach.