Wpis z mikrobloga

@TwojHimars: @somskia: Ludzie, przecież to wystarczy przeczytać i policzyć.. Tu nic więcej nie trzeba, trzeba tylko umieć czytać i liczyć.

Patrzcie:

300zł na inne produkty odejmuje x-0.75zł gdzie x to cena normalna
150zł odejmuje x-0.95zł
100zł odejmuje x-1.45zł

No to logicznie 200zł odejmuje 0.70zł, ale również 2x-2.90zł !
Więc mamy

2x - 2.90zł = 0.70zł
2x = 3.60zł
x = 1.80zł

Czyli ten ryż powinien kosztować 1.80zł. Co tu jest
@TwojHimars: jest na to najprostsza metoda...idziesz do kasy z zakupami, ktoś tam skanuje i jak Ci się nie zgadza to zostawiasz wszystko i wychodzisz zostawiając to na ladzie/taśmie. Jedyny sposób.
Praktycznie wszystko już kupuję w mniejszych sklepach. Te wszystkie biedronki i lidle skutecznie obrzydziły mi zakupy u siebie.
@MPTW: Nie wiem czy tak samo, było napisane, że przy zakupach na 199, ptasie mleczko za złotówkę, ja tam przynajmniej u siebie w sklepie nie widziałem żadnych matematycznych łamigłówek, a byłem wczoraj po południu.
w przypadku gdy na cenówce podanych jest kilka różnych cen, to klientowi przysługuje dla niego najkorzystniejsza bez obowiązku


@voot: nie jak jest kilka różnych cen tylko chyba jak są niejasności (pytanie co dla kogo są niejasności). Czyli co, jak jest metka z ceną 4zł i 2zł przy zakupie trzech, to wezmę jedna i zapłacę 2zl?
@Koller: wg UOKIK każda cena wydrukowana na cenówce jest wiążąca bez żadnych dodatkowych warunków. Więc jak na jednej cenówce masz 2 zł za sztukę przy zakupie 3 sztuk i użyciu karty biedronka, 2.5 zł przy zakupie 3 sztuk bez karty biedronka i 3 zł bez żadnych warunków, to wg naszego prawa, najkorzystniejsza dla klienta to cena 2 zł, więc klient ma prawo takiej ceny żądać, nawet jak weźmie jedną sztukę i