Wpis z mikrobloga

368.74 funtow dostalem benefitow, universal credit co miesiace mam Tyle dostawac, jeszcze o jeden mam zaaplikowac I bedzie dodatkowe 100f na tydzien jeszcze. Malo strasznie do roboty trzeba bedzie isc, za 800£ miesecznie ciezko bedzie zyc. No ale jak pojde pracowac to starace benefity. Nie wiem co robic narazie oszczedzam NIC nie wydaje bo siedze w psychiatryku, w przyszlym tyg wychodze chyba I trzeba bedzie cos dziala z zyciem ale nie mam planu jak I co.

#uk #psychiatryk #przegrywpo30tce
  • 53
@DrGreen_2: nie taka osoba niepowinna dostawac benefitow.
Powinny je dostawac wylacznie osoby ktore przez swoja chorobe (uposledzenie, niedoleznosc) bez pomocy umarly by z glodu.
Osoba ktora pracuje np. W budzetowce w uk nie umiera z glodu. Dlaczego reszta spoleczenstwa ma sie dokladac do tego zeby biednym zylo sie lepiej?
@mielonkazdzika: w takim razie budżetówka powinna strajkować aby zarabiać więcej! Jeżeli masz stworzony system gdzie przeciętny człowiek zarabiający później średniej nie jest w stanie przeżyć z miesiąca na miesiąc to oznacza ze coś złe działa!

Weź pod uwagę czy Ci ludzie dostają benefity czy nie Twoje podatki będą na takiej samej wysokości!
@mielonkazdzika: temat oczywiście jest bardziej złożony bo głównym czynnikiem biedy są wysokie koszty nieruchomości w UK, gdzie nic się nie robi aby sytuacje poprawić lub zmienić. Jeżeli Np samotny rodzic wynajmuje 1-2 bed flat i 80% jego zarobków idzie na wynajem to nie jest w stanie przeżyć miesiąca bez benefitów!
@DrGreen_2: wez pod uwage ze jakby ludzie ktorzy nie potrzebuja benefitow, by ich nie brali, to moje podatki szly by na inne cele.

Co ty gadasz o przecietnej sredniej. Mowimy o UK gdzie na luzie przezyjesz za minimalna. Przestanmy sie uzalac nad ludzmi ktorzy nie umieja zagospodarowac wlasnych pieniedzy.

I tak jesli ktos uwaza ze zarabia za malo na swoim stanowisku to powinien zrobic cos zeby zarabiac wiecej.
@mielonkazdzika: No słucham na jakie cele? Czy przed 500+ w Polsce te pieniądze szły na „lepsze” cele? Wątpię.

Jak zarabiasz mniej to zostan programista 15k XD argument jak z Wykopu i Konfedracji XD

No właśnie samotny rodzic nie przeżyje za wypłatę poniżej średniej! Powód już podałem ci wyżej.
@DrGreen_2: sprawdzilem i w wielu miastach sa podobne ceny. Bez przesady zebysmy doplacali komus za to ze on chce akurat mieszkac w Londynie. Tak, jak ktos jest biedny to niech sie przeprowadzi tam gdzie bedzie go stac na zycie.
Jeszcze nie tak dawno. Zarabialem £1300 na utrzymaniu 2 osoby, wynajmowalem mieszkanie. I nigdy nie poprosilem o dodatkowe pienadze za nic, bo zwyczajnie dalo sie przezyc.
@mielonkazdzika: podobne ceny? XD rzuć okiem na południe! Rozumiem ze Ci z Londynu powinno się wyprowadzić do Norwich? Ciekawe co wtedy by się stało z lokalnym rynkiem nieruchomości. Rozumiem ze tam jest praca dla tych wszystkich biedaków?
Masz tak genialne pomysły i rozwiązania ze powieniens pracować w think ranku rządowym! Za 600 funtów na południu to możesz sobie schowek na miotły wynająć
Jeżeli Np samotny rodzic wynajmuje 1-2 bed flat i 80% jego zarobków idzie na wynajem to nie jest w stanie przeżyć miesiąca bez benefitów!


@DrGreen_2: czyli w realiach UK 90% to samotne matki które dały doopy patologii lub chavsom, bokserom, Murzynom ,ciapatym,chciały emocji to je teraz mają,
Mogły lepiej wybierać.
To by żyły na godnym poziomie.
A teraz chcą pieniądze w benefitach od tych facetów zaradnych które one spławiły wcześniej,

Dla
@mielonkazdzika: co to za argument? Im bardziej na południe tym większe ceny, a biedni zarabiają tak samo mało. Twoim rozwiązaniem jest! Zmieńcie biedaki prace i wyjedźcie na północ. Fantastyczne! Rozwiązujesz problem biedy! Może łatwiej będzie po prostu biedy zakazać?
No właśnie samotny rodzic nie przeżyje za wypłatę poniżej średniej! Powód już podałem ci wyżej.


@DrGreen_2: i bardzo dobrze, bo samotny rodzic w standardzie UK to w 90% samotna matka, gdzie jej bękarty to często przyszłe gangsterzy,

Nic dobrego nie wynosi do społeczeństwa.
Pomijam wdowy i wdowców ale to znikomy procent