Wpis z mikrobloga

#bron
Jak to rozegrać, żeby można było nosić b--ń przy sobie? Czy jako zwykły obywatel mam możliwość nabycia broni do celów ochrony osobistej? Chyba nie?
Czy należąc do koła sportowego mogę nosić b--ń przy sobie i w razie potrzeby bronić się przy jej pomocy?
Jak to widzi polskie prawo?

Chciałbym mieć b--ń ale nie chcę zostać mundurowym.

DODATKOWO W PRZYPADKU BRONI W CELACH OCHRONY OSOBISTEJ:

udokumentowane stałe, realne i ponadprzeciętne zagrożenie życia, zdrowia lub mienia;
Czy za ponadprzeciętne zagrożenie można uznać ludzi głosujących na PiS i Tuska?
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to nie jest tak, że każdy przechodzi te badania u psychologa. Może szkoda twoich pieniędzy i czasu, żeby w ogóle zaczynać jakieś starania.


@wykopyrek: ja jestem normalny to inni ludzie są nienormalni więc sobie poradzę. B--ń potrzebuje do obrony przed mini. Czasem mi się wydaje, że mnie śledzą
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy możesz nosić b--ń na pozwolenie sportowe. Możesz się nią bronić w myśl przepisów o obronie koniecznej. Sąd najprawdopodobniej w przypadku obrony z użyciem broni palnej będzie patrzył na ciebie maksymalnie nieprzychylnie i przy stwierdzeniu przekroczenia granic obrony koniecznej spodziewaj się kary z tej górnej granicy widełek.

Co do uzasadnienia na b--ń do celu ochrony osobistej - musiałbyś być jakimś prokuratorem i udowodnić, że np. dostajesz stałe i realne groźby od
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy: jeżeli uważasz, że potrzebujesz broni, bo ktoś cię śledzi i musisz się bronić przed wyborcami pis i po to zadzwoń pod poniższy numer i opowiedz z szczegółami to wszystko co tu napisałeś

857191091
  • Odpowiedz
jeżeli uważasz, że potrzebujesz broni, bo ktoś cię śledzi i musisz się bronić przed wyborcami pis i po to zadzwoń pod poniższy numer i opowiedz z szczegółami to wszystko co tu napisałeś


@e-stark: nie mogę używać telefonu bo mnie namierzą
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy: jeszcze należy wspomnieć że choć możesz nosić b--ń na sportowym pozwoleniu to nie możesz mieć załadowanej broni, a nawet załadowanego magazynka odpiętego od broni (!!!) w transporcie publicznym. Więc jeżeli przemieszczasz się komunikacją miejską to noszenie zupełnie odpada niestety.
  • Odpowiedz