Wpis z mikrobloga

@Wojciech_Skupien: uwaga wyjaśniam: zeszłoroczne upały na południu Europy spowodowały ze ilość oliwy jest znacznie mniejsza. Plus jest taki że jest ona znacznie wyższej jakości i smaczniejsza zwyczajnie. Przygotuj się też na to że w przyszłym roku będzie jeszcze drożej bo obecna zima na południu jest prawie bez deszczu i jest dużo cieplej. Lato będzie najpewniej bardziej upalne i suche niż ubiegłe. Mam nadzieję że pomogłem
@Wojciech_Skupien: kupiłeś może tę oliwę? Jeśli tak to zobacz na opakowanie jaka tam jest data produkcji ( ͡° ͜ʖ ͡°) może też być tak że te #!$%@? wykorzystują słaby sezon i oliwę kupioną rok wcześniej sprzedają po cenach oliwy z tegorocznego zbioru. Jeśli oliwa pochodzi z Europy i wyprodukowali ją przed październikiem to jest to oliwa z roku wcześniejszego gdzie suszy aż takiej nie było. Oliwki z
@Wojciech_Skupien: dwa metry za domem mam gaj oliwny należący do mojego sąsiada. Pomagam mu w zbiorach. Oliwy używam myślę że ze ponad 30l rocznie. Na Krecie też oliwa podrożała znacznie. W roku ubiegłym oliwa kosztowała 8eur za 1.5L w tym kosztuje 15eur z powodów o jakich napisałem. Podobnie jest we Włoszech, Hiszpanii, Turcji
@broker: do wszystkiego praktycznie. Nie używam innych tłuszczy prawie w ogóle.
Z ciekawostek mogę napisać że przeciętny Kreteńczyk rocznie spożywa ~27l oliwy. Ciekawostka numer 2: każdy kreteński przepis zaczyna się od słów „weź szklankę oliwy” ( ͡° ͜ʖ ͡°)