Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanko do osób, które korzystały z aplikacji randkowych

Jakiej funkcjonalności lub czego najbardziej Ci brakowało w aplikacjach randkowych?

Tylko nie piszcie, że większej ilości par xD
Mam na myśli sposób działania aplikacji, jakie mieliście oczekiwania itd.
Przykład: Rozpocząć konwersację może tylko kobieta, osoba jest dobierana losowo, nie możesz zobaczyć zdjęć do czasu aż nie wymienicie ze sobą x wiadomości.

Coś co ułatwiłoby Wam randkowanie. Możecie podać też to co Was zniechęciło do korzystania z aplikacji.

#tinder #badoo #podrywajzwykopem #randkujzwykopem #randki #zwiazki
  • 23
  • Odpowiedz
@Bitszkopt:
- mniejszy limit możliwości przesunięć w prawo dla facetów - 90% problemów apek randkowych bierze się z ogromnej nadpodaży mężczyzn w stosunku do kobiet.
- jakaś forma "karania" userów dających pary i potem nieodpowiadających
  • Odpowiedz
  • 1
@qeti: Ma to sens, algorytm może dawać limit przesunięć na zasadzie proporcji- jak jest mało aktywnych kobiet w okolicy, to facet może dać mniej przesunięć.

Karanie userów może zniechęcać do korzystania ale racja, celem jest zwiększenie zaangażowania bo wraz z wyborem zmniejsza się zaangażowanie i osoba albo nie odpisuje, albo nie angażuje się wystarczająco
  • Odpowiedz
@Bitszkopt
- najbardziej na świecie drażniło mnie i sprawiało, że wręcz wyłączałam aplikację w #!$%@? były reklamy na Badoo. Na tinderze jest tego pełno, ale funkcjonuje jako wyświetlający się obraz, który można przesunąć tak jak parę. Na Badoo wyświetlały się niepomijalne reklamy gier na 30 sekund. Shit jakich mało.
- brakowało mi filtrów, bez opcji premium, kosztującej niewiadomo ile. Wzrost i posiadanie bombelków to must.
- brak filtru narodowości
- wkurzało mnie
  • Odpowiedz
  • 1
- najbardziej na świecie drażniło mnie i sprawiało, że wręcz wyłączałam aplikację w #!$%@? były reklamy na Badoo. Na tinderze jest tego pełno, ale funkcjonuje jako wyświetlający się obraz, który można przesunąć tak jak parę. Na Badoo wyświetlały się niepomijalne reklamy gier na 30 sekund. Shit jakich mało.


@spiritoo: To prawda, badoo ma słabe UX, swipe reklamy to genialna opcja, a wyskakujące popouty irytują.
Filtr narodowości ciekawe, filtr wzrostu dosyć kontrowersyjne
  • Odpowiedz
  • 0
Brakuje ocen od poprzednich partnerów/partnerek xD


@Niekumaty_: Kilka lat temu chciałem stworzyć taki portal a'la gowork gdzie można by było wystawiać referencje swoim partnerom xD
Ale to bardziej byłby kontrowersyjny viral niż praktyczny portal bo kto chciałby udostępniać swoją przeszłość i negatywne opinie, które też trudno zweryfikować
  • Odpowiedz
@Bitszkopt filtr wzrostu może i kontrowersyjny, ale w sumie na Badoo jest. Ja wiem, że to temat drażniący dla mężczyzn, ale ja jestem wysoka i jestem pewna, że tak samo jak mi byłoby trudno spotykać się z niższym facetem, tak samo facetowi może być dziwnie z wyższą dziewczyną. To jest preferencja jak każda inna.

Bardziej kontrowersyjny jest myślę filtr narodowości, ale bardzo chętnie bym przyjęła jak używałam aplikacji.

Rozwiązanie z algorytmem szukającym
  • Odpowiedz
  • 1
@Aik-: Prokrastynacja i przebodźcowanie to problem dzisiejszych czasów, nieodpisanie to często wynik zbyt dużego natłoku par u kobiety. Dlatego nie jest to najgłupszy pomysł, który by się nie przyjął bo mając parę nie ma raczej sentymentu, żeby usunąć kogoś z kim nie klei się rozmowa. Tylko ten limit miałby sens dla osób poszukujących związku.
Jak ktoś szuka luźnej relacji czy przyjaźni, to taki limit może być zwiększony
  • Odpowiedz
  • 1
@spiritoo: Znam dziewczyny, które obniżają wiek bo chcą być bardziej atrakcyjne na portalu.
Zbierałem dane empiryczne i niektóre dziewczyny były zawiedzione jak chłopak miał napisane, że ma 180 a w rzeczywistości miał z 10cm mniej. Ta sama dziewczyna ma 160cm i mówiła, że nie ma problemów jak chłopak jest równy albo tylko ciut wyższy ale jednak każdy z którym sie spotkała miał minimum 180cm.
Ale to chyba ogólnie wada aplikacji randkowych
  • Odpowiedz
@Bitszkopt: możemy założyć że limit będzie nawet większy, 10 osób, imo nie jesteś w stanie prowadzić tylu relacji jednocześnie, nie ważne czy to przyjaźń, ruchanie czy związek (po prostu czasu ci braknie).
Najbardziej to zaboli osoby które są tam budować poczucie wartości na liczbie par, "popisać", dostać atencji.
Wiadomo, że się nie przyjmie, bo głównym problemem są ludzie ze swoimi nierealistycznymi oczekiwaniami, a tego nie jesteś w stanie zaadresować żadnymi zmianami
  • Odpowiedz
@Bitszkopt: limitowanie liczby facetów mogacych swipowac/ liczby matchy- w praktyce każda aplikacja to ogromna nadpodaż facetów w relacji do kobiet prze co kobietom zaczyna odbijać
  • Odpowiedz
@Bitszkopt

Ta sama dziewczyna ma 160cm i mówiła, że nie ma problemów jak chłopak jest równy albo tylko ciut wyższy ale jednak każdy z którym sie spotkała miał minimum 180cm.


Ciekawe czemu XD
  • Odpowiedz
jakaś forma "karania" userów dających pary i potem nieodpowiadających

Karanie userów może zniechęcać do korzystania


@Bitszkopt: Lepiej zniechęcić kogoś kto nie potrafi/nie chce korzystać poprawnie z aplikacji czy tych, którzy to robią? Jednym z głównych powodów, które są wymieniane w narzekaniu na tindera jest własnie to, że rozmowy są tragicznej jakości. Te same osoby potem robią Ci antyreklamę bo każdemu kto zapyta ich o aplikacje powiedzą, że jest słaba.
  • Odpowiedz
@Bitszkopt: brakuje przejrzystości po prostu. Fakt że tinder robi cała ta zabawę z ukrytym parami itp. Tzn dobrze rozumiem że to model biznesowy, ale powinno być otwarcie pokazane kto cie polajkowal i sobie wybierasz
  • Odpowiedz