Wpis z mikrobloga

@notoelo kredyt to największy rak na tej planecie. To przez kredyty budowa domu jest wyceniana z dpy, bo ktoś kto dostaje całą kwotę na konto tak naprawdę dopiero się dowie ile warte są jego pieniądze podczas spłaty tego kredytu.

Meritum:kredyt zaburza postrzeganie wartości pieniądza, przez co ludzie przepłacają za nieruchomości, czym doprowadzają do wzrostu cen tychże nieruchomości, dochodząc do ściany gdzie już nawet ich samych nie stać na ten kredyt. Perpetuum mobile.
  • 20
@kjungst: ja zgadzam się że kredyt, szczególnie drukowanie papierków bez opamiętania przy 0 stopach, zmienia ceny na rynku nieruchomości przez generowanie popytu przez osoby których na to być może nie stać. Powiedz mi jednak w nieprzebranej swej mądrości wykopowego eksperta ekonomicznego, jak inaczej ludzie młodzi mają zapewnić sobie podstawową potrzebę schronienia i zakładać rodziny do 30?
@teslamodels spytaj się swojego dziadka jak się budował. Bo mój to sobie pustaki sam robił. I żadna firma nie windowała mu cen za materiały bo gaz z Rosji podrożał. Dziś zarabia się na spekulacji, przez kredyty ludzie nawet nie wiedzą ile co jest warte. Zdziwiliby się, że za budowę mieszkania deweloper zapłacił za wszystko 300k PLN a sprzedaje za 500k. No ale jak ktoś nie zna wartości pieniądza to za tyle kupi.
kredyt to największy rak na tej planecie. To przez kredyty budowa domu jest wyceniana z dpy, bo ktoś kto dostaje całą kwotę na konto tak naprawdę dopiero się dowie ile warte są jego pieniądze podczas spłaty tego kredytu.


Meritum:kredyt zaburza postrzeganie wartości pieniądza, przez co ludzie przepłacają za nieruchomości, czym doprowadzają do wzrostu cen tychże nieruchomości, dochodząc do ściany gdzie już nawet ich samych nie stać na ten kredyt. Perpetuum mobile. Bez
Powiedz mi jednak w nieprzebranej swej mądrości wykopowego eksperta ekonomicznego, jak inaczej ludzie młodzi mają zapewnić sobie podstawową potrzebę schronienia i zakładać rodziny do 30?


@notoelo: żyjemy w takim systemie, że trzeba wziąć na kredyt, bo inaczej się nie da. Tak jest skonstruowany ten system monetarny który obecnie działa. Tylko @kjungst raczej nie ma zarzutu do ciebie że wzięłaś na kredyt tylko raczej jest to zarzut na to jak system działa
żyjemy w takim systemie, że trzeba wziąć na kredyt, bo inaczej się nie da. Tak jest skonstruowany ten system monetarny który obecnie działa. Tylko @kjungst raczej nie ma zarzutu do ciebie że wzięłaś na kredyt tylko raczej jest to zarzut na to jak system działa który jest oparty o kredyt nagłe wzrosty gospodarcze i nagłe kryzysy które wynikają najczęściej z powodu kredytów. Gdyby ogólnie kredyty były dużo droższe i mniej dostępne wszystko