Wpis z mikrobloga

Jak zrobić skrypt co loguje się co jakiś czas do #medicover i sprawdza jakie tam są wizyty i jak jest to powiadamia? czy po prostu zapisuje sie?
Ma ktoś to ogarnięte? W czym byście taki #webcrawler robili? Jakiś skrypt? jakiś komponent? Bo ręcznie chyba ciężko jak są zabezpieczenia i trzeba się przedstawić i wyglądać jak przeglądarka internetowa... (rozmiarz okna itd może być sprawdzany)
#programowanie #selenium #python #programista15k #programujzwykopem
  • 21
@Biesiadnik: Ja sobie kiedyś w pythonie i selenium napisałem skrypt, który odgrywal dźwięk alarmu jak pojawiał się pasujacy mi bilet na mecz Milan-Juve, uzupełniając jednocześnie wszystkie niezbędne dane. Ja tylko na koniec potwierdzić wszystko. Dzieki czemu byłem szybszy od innych i udało mi się wyrwać dwa bilety.

Ale z tego co zrozumiałem wyżej to nie masz wiedzy programistycznej i skorzystałeś z selenium ide?
@venomik: nie mam jakieś specjalnej wiedzy ale dam rade pisalem rozne kody, python cos robilem, php stronki poprawialem sporo skryptow i programow w c# i innych pisalem cos tam wiem, ale nie wymiatam, nie wiem co rozumiesz, przez wiedze programistyczną raczej się nie poczuwam aby ją mieć szczerze mowiąc, ale używam różnych swoich programów do różnych rzeczy ;)
@Biesiadnik: No to nie widzę problemu.
Bierzesz pythona
Bierzesz selenium
Ściągasz sobie chromedrivera
A dalej kod tak naprawdę masz prostacki:

driver = webdriver.Chrome()
element = driver.find_element(By.Xpath, 'xpath elementu')

i w zalezności czego potrzebujesz:

- element.click()
- element.send_keys("Foobar')

Cała filozowia.

Reszta to kwestia odpalenia i powiadomienia Ciebie. Jak masz kompa cały czas odpalonego to możesz u siebie ustawić jakiegoś CRONa, który będzie się odpalał co godzine i uruchamiał skrypt. Jak nie to
@venomik: a jak zczytywac wypluwane dane i w zależnosci od tego podjąc akcje? czy element chrome przedstawia się łądnie jako normalna przegląarka? rozmiar rozdzielczosc jak mi sprawdzą symuluje moze uzytkownika?
@SuperStefan: no właśnie zacząłęm szukać i takich skryptów tam nawet kilka, część starych, dzięki za recenzje, pamiętasz w czym i jak go odpalałeś? stacjoanie na komputerze? na serwerze z cronem?
@Biesiadnik: i na kompie i zdalnie na serwerze to odpalałem. Po prostu robiłem venv i jazda. Nie bawiłem się tą wersją skryptu co wysyła push notyfikacje.

Fakt, trzeba sobie dorwał ID placówki, specjalizacji i tak dalej że strony Medicoveru, ale jak ktoś codziennie do lekarza nie chodzi to nie trzeba ;)

Tak czy siak Medihunter działa i kilka razy mi pomógł z nieczekaniem miesiąca na lekarza
@Biesiadnik: nie mam medicover, ale za kazdym razem dziala tak samo wchodzisz w network patrzysz po requestach ktory endpoint jest odpowiedzialny za wizyty robisz copy as curl, pozniej wklejasz w chat gpt piszac elo przepisz mi tego curla do node js / pythona i gotowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@derecki: a zabezpieczenia? referel? przedstawianie sie jako przegladarka? Sprawdzanie rozdzielczosci i pozycji kursora nad przyciskami? I jak dokladnie brzmi zapytanie do chatgpt? kazdy url tak mozna? i co dokladnie bedzie w danych curl chyba tylko naglowki bez poprzedniej strony i nastepnej aby zabezpieczenia dzialaly?
@Biesiadnik: jak zrobisz copy as curl to wszelkie referele, user agent ci sie kopiuje. Jedynym problemem może być token autoryzacyjny, który czasem ma ważność 24h, ale w większosci nie. Większość stron nie ma zabezpieczeń typu jakieś WAFy, więc nie musisz kombinować z kursorami itp. Czy każdy url tak można? To zależy trzeba sobie rozkminić sposoby zabezpieczeń poobserwować requesty i wnioski przyjdą same. Z doświadczenia jakieś imedy, booksy nie mają zabezpieczeń.

Zapytanie