Wpis z mikrobloga

Najbardziej prawdopodobny scenariusz co stanie się z wowem przez najbliższą dekadę, sądząc po komentarzach na reddit nie ma NIC w tym złego i wiele osób chętnie zagra w naprawioną wersję SL czy innego dodatku.

Aktualnie zbliżamy się Cataclysm CLASSIC gdzie ten dodatek jest uważany za koniec ery klasyka wow i dodatek który zepsuł masę rzeczy.
Z bliższych mi osób słyszę że Cataclsym było spoko bo gra jest już dużo przystępniejsza dla zwykłego gracza, prostsza itd.

Activision planuje oczywiście to że serwery WOTLK zostaną pochłonięte przez Cataclysm gdzie wiele ludzi pisze że kończy w takim razie z subskrybcją: czyli zostanie oczywiście Vanilla i Cataclysm w tym momencie.

Przewidując to że "classic" dogoni retail możemy się spodziewać takiej sytuacji:
cataclysm - wielki hype jak wotlk ale możliwe że szybko opadnie
MOP - wiele ludzi czeka na ten japoński klimat z pandami więc nadal może być to wielkie BUM
WOD - najbardziej hejtowany dodatek więc serwery mogą być martwe lub też większość fanów wowa ma już rodzine, dzieci itp więc możliwe że taki system jaki został obrany w tym dodatku przypadnie do gustu ludziom po latach i będzie nadal duży hype
LEGION - najbardziej lubiany dodatek do wowa, nawet bardziej niż WOTLK momentami, tutaj myślę że z sentymentu i ogólnie że był dobrze zrobiony będzie BUUUUUUUM na poziomie WOTLK classic bo jednak LEGION wyszedł już 8 LAT TEMU
BOA - mieszany dodatek, cieżko powiedziec, raczej będzie gra olana, dla mnie ten dodatek to już nostalgia trochę bo to naprawdę było już 6 LAT TEMU
SL - myślę że tutaj gra zwolni jako CLASSIC biorąc pod uwagę to że będziemy mały przeskok lat między dodatkami ponieważ oni teraz planują wydawać szybciej zeby wiecej kasy sciągnąc od ludzi

O umieraniu WOWa mówi się do 2007 jeszcze za czasów TBC, za to jeden z przedstawicieli wowa mówił że gra będzie żyła w 2024 czyli po 20 latach mimo że dawali tej serii max 15 lat.
Jaki by by ten wow nie był aktualnie, #!$%@? mikropłatności, gra jest tak ogromna że odczuwasz pustkę bo i tak wszyscy siedzą w mieście z najnowszego dodatku i czekają na m+ i raidy, 90% terenu w wowie jest niezagospodarowana co jeszcze bardziej wzbudza poczucie pustki i samotności. Zdaje sobie sprawę że na tym polega mmorpg = najnowszy patch i elo ale to nie moja bajka, nadal lubie sobie posiedzieć w ewlynn forest i posłuchać tej nostalgicznej muzyki czy wybrać się na pola Westfall niż latać po najnowszym patchu i zbierać coś tam żeby odblokować jakiegoś kosmetyka czy lepszy gear który gówno znaczy przy nowym dodatku.

Wrócę pewnie i tak pod koniec następnego rozszerzenia bo dla mnie 3 miesiące grania w wowa to wystarczający czas i mogę się z nim rozstać znów na rok czy tam pól roku.

#gry #worldofwarcraft #takaprawda #wowclassic #cataclysm #przyszlosc #pcmasterrace #microsoft #activision #staregry #2dekady #nostalgia #blizzard #esej #ehhhhhhhhhhhhh #kiedystobylo #asmongold
karix98 - Najbardziej prawdopodobny scenariusz co stanie się z wowem przez najbliższą...

źródło: omg-the-leaks-were-true-cant-wait-v0-yswdtin9l2m91

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@karix98: oni będą ciągnać to truchło do końca

sqierdolili sprawe z tym calym mythic+ i rajdami, caly kontent opiera sie na klepaniu w kolko 8 dungeonow i 1 rajdu przez pol roku xdd

season of discovery widze ma potencjal bo wystarczy dodawac kontent do tego co jest juz zrobione ale zapewne zamieni sie to w bot-fest i kupowanie boostow
  • Odpowiedz
@karix98 mop I cataclysm raczej nie pobije wcześniejszych wersji. Strzelałbym że cata może mieć podobną ilość graczy ale przez pierwsze patche, nikt nie chce grać deathwinga ( ͡º ͜ʖ͡º)
A o umieraniu wowa to się słyszy od zawsze i jakoś umrzeć nie może także..
  • Odpowiedz
@karix98: Ja bym pogral w shadowlands classic, ale classic - z classicowymi klasami, poziomem trudnosci open worlda, itd. Z retaila zrobili za bardzo "generic MMORPG".
  • Odpowiedz
@karix98: blizzard ma łatwą kasę i mało roboty więc będzie ciągnąć classic przez kolejne dodatki nawet jak ludzi będzie co raz mniej, następnym dodatkiem na który ludzie czekają z kupą w majtach to legion, a wcześniej będzie posucha, zobaczymy co retail pokaże na jesień ale pewnie znowu to samo - wbijanie renown, zbieranie ukrytych skrzynek po krzakach i drzewach, katowanie tych samych raidow przez miesiące
  • Odpowiedz
  • 1
@HouseBrand: i to jest przykre, ja czaje że to geneza mmo i starzy fani są już do tego przyzwyczajeni, ja pewnie spróbuje jeszcze raz FF chociaż graficznie i stylistycznie mnie odtrąca, chociaż jak patrzyłem na dungi i raidy to wyglądają widowisko na dodatek ludzie tam się zajmują dużo modą co mi się tym bardziej podoba
  • Odpowiedz
@karix98: Przecież zanim dojdzie do Shadowlandsów to uposiom z grup fejsbukowych zapomni się już jak pie#$@#% jaki wow to gówno i będą wspominali, jaki to SL był wybitnym dodatkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I tak będzie z każdym dodatkiem. Dla jednych po prostu musi upłynąć trochę czasu żeby go wyidealizować dzieki hejtowaniu obecnego, dla drugich będzie nostalgią bo akurta te kilka lat wstecz byli młodsi mieli więcej
  • Odpowiedz