Wpis z mikrobloga

Witam Mirasy. Przymierzam sie do złożenia peceta dla boombelka bo w tym roku ma komunię. Dawniej sam składałem komputery, jednak jak upowszechniły się laptopy, tablety i telefony to wypadłem z obiegu. Na co zwracać uwagę w 2024 roku? Intel czy amd? Geforce czy radeon? Mam budżet ok 3 tys na sama budę. Komp ma być do gier i przede wszystkim do nauki ( ͡º ͜ʖ͡º) #komputery #pc #informatyka
  • 11
@wirus133: >ciekawe na której karcie NVIDIA zobaczy te wspaniałe efekty RT

@L3gion: może na nowym RTX 3050 6GB z szyną 96bit ()

@wirus133 w sumie masz budżet na taki w miarę dobrze zbalansowany komputer na starej platformie (np. AM4) lub nową platformę z dobrą integrą. Obie te opcje mają plusy i minusy.

starszy zestaw np z RXem 6600 miałby mniej więcej taką wydajność:
@wirus133: no tam właśnie podesłałem ci.
Podejście ma, choć ~połowę wolniejsze nadal będzie. Ale to bardzo fajna opcja na start, dzieciaki zwykle nie mają dużych wymagań, a właśnie przy takich zestawach z mocno ograniczonym budżecie dają niezłe możliwości.
@wirus133 zleży od wymagań bąbelka. Osobiście polecam zakup konsoli dzięki czemu zapominasz o temacie do końca aktualnej generacji...ale skoro już ma być pc to w takim budżecie nic innego niż jakiś ryzen amd i np. rx6600 lub podobne... co chyba już ktoś ci sugerował... Aha niestety miałem do czynienia z mnogą ilością tego barachła i nie polecam słuchać dzieci którym akurat mama kupiła coś z GeForce i tym samym to jest najlepsze