Wpis z mikrobloga

#motoryzacja

Jakbyś miał wprowadzić jakieś jedno prawo dotyczące stanu technicznego, czy właściwości samochodu. To co by to było?

Tak oglądając dzisiaj na jakich oponach sąsiad jeździ, no to z tyłu 2013r.
To przypomniało mi się, że wprowadziłbym, max wiek opony. Nie mogła by być starsza niż 10 lat, wykluczając zabytki, czy pojazdy wolnobieżne.
I policja miała być obowiązek przy każdej kontroli sprawdzać to tak samo jak spisują przebieg. Tak samo wysokość bieżnika, rozróżniała by letnie od zimowych czy całorocznych, gdzie dopuszczalna wysokość była by odpowiednikiem oznacznika producenta do kiedy będzie sprawdzać się w zimowych warunkach. Tak samo opony nadmiernie spękane, nie równomiernie zużyte czy wyraźnie uszkodzone mechanicznie wykluczałyby by auto z ruchu.
  • 7
@r5678: trochę edukacji praktycznej dla zielonych, żeby wiedzieć jak odpiąć akumlator, jak przeciąć pasy, trochę techniki jazdy, jak zmienic kolo, czemu nie warto wozic odmrazacza do zamkow w wozie ( ͡° ͜ʖ ͡°) niby banał ale nawet czytajac komentarze, cos w glowie zostaje.to samo mozna rozciagnac na sytuację typu awarie w domu.
@r5678:

Ja bym sobie zyczyl zeby na okresowych badaniach SKP robiono zdjecia samochodu a konkretnie wlaczonych lamp i zeby te forografie byly dostepne w CEPIKu dla policjanow w kazdym miejscu przez internet

i jezeli podczas kontroli drogowej pan policjant zobaczy ze swiatla swieca na bialo a podczas badania w SKP swiecily jak halogeny, to samochod od razu powinien isc na lawete i prosto na złom.
@r5678 a tam moje opony miały 25 lat ale byłem młody i głupi. Za co ja bym karał i nie przepuścił na badaniu technicznym z brak radia lub niedziałające przecież bez radia nie da się autem jeździć plus jeszcze bym przeglądu nie podbił jak by z tego radia leciało disco polo