Wpis z mikrobloga

Cały dzień się dziś z siebie śmieje, co odjaniepawliłem wczoraj to był niezły kabaret.
Kupiłem wczoraj samochód, taki starszy używany, nie ważne jaki. Nie o to tu chodzi. Auto na gaz, do domu był spory kawałek a gazu nie było za dużo, paliwa coś ledwo ponad rezerwę.
Mam. 34l, nie jedno auto w życiu miałem ale nigdy z gazem, ludzie to na stacjach lali ale nigdy się nie przyglądałem.
Jadę więc, zaświeciła się czerwona dioda od wskaźnika gazu, myślę kurde mało. Benzyny też. Najpierw myślę, ale jak to się robi, żeby nie było przypału na stacji, nie wiem jak działa ten pistolet, 2 w nocy, stacje puste, pomyślą że debil czy coś.
Zatrzymałem się, szukam w Google filmiku "jak tankować gaz". Obejrzałem jakieś dwa, myślę se kurde nie no proste to, nie da się tego #!$%@?ć XD
Jadę pewniakiem na stację ale coś mnie tknęło... Myślę stanę przed stacją i sobie poszukam gdzie jest zawór gazu żeby nie latać jak żyd po pustym sklepie na oczach znudzonych pracowników stacji, jeszcze wtedy nie widziałem że zatankowanie uda się dopiero na następny dzień. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Wysiadłem i idę do tyłu, tam zwykle widziałem wejście do wlewania podtlenku biedy. W zderzaku...
Ni ma. Chodzę, szukam, nie ma kurła
No musi być, schylam się, wlazłem pod auto z latarką XD Nie ma... Chodzę w kółko patrzę, z przodu, z boku, z tyłu... Nie ma.
Na stację wjeżdża Policja jest 2.30 w nocy. Szukam jeszcze chwilę ale widzę że zaczynają się interesować, co ja #!$%@? w środku nocy tańcząc makarene przed autem na stacji
Wsiadam, myślę #!$%@? trzeba jechać dalej na jakiś spokojny zaciszny parking, poszukać na spokojnie...
40km dalej jakiś hipermarket, lampy po gaszone, idealne miejsce... Odpalam latarkę i zaczynam szukać...
Minęło 20 minut, no nie ma. Otwierałem też klapkę paliwa, wiedziałem że tam czasem chowają zawór. Nie ma...
Zacząłem się zastanawiać czy w tym aucie jest w ogóle gaz, no ale wbity w dowód to chyba se chłop nie wyciągnął przed sprzedażą, felgi dorzucił to je też by na złom wywiózł( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zdesperowany otwieram bagażnik, dobra tu musi być. Wyciągam felgi z oponami i zaczynam szukanie... NIE MA

Cebula nie pozwalała mi zatankować benzyny, NIE PO TO KUPIŁEM AUTO W GAZIE

Nie poddaje się, zrobiła się trzecia w nocy, nie #!$%@? się o dziwo mimo że na 11 do roboty, a jeszcze trochę drogi przede mną, to trzeba na spokojnie... ( ͡º ͜ʖ͡º)
Odpalam filmiki na YouTube gdzie można znaleźć zawór gazu, oglądam jeden po drugim aż w końcu trafiam na pewien drobny szczegół... Ktoś otwiera klapkę wlewu paliwa i wkręca "coś" i potem takuję... O #!$%@? to musi być to. Otwieram wlew paliwa, szukam chwilę, jest jakaś gumka idącą od klapki, na początku myślałem że to jakiś ogranicznik... Dobra #!$%@?, nic innego mi nie zostało, odkręcam coś co myślałem że jest jakąś plastikową śrubką, najwyżej przykręcę znów. Nagle jeb, jest on. Wyczekiwany, jedyny, ten co pozwoli mi zaoszczędzić jakieś 15zl na 100km XD
Jadę na stację z nadzieją że pożyczą mi jak będą mieć taką przejściówkę... Nie chciało mi się już szukać jej i wyciągać znów kół. I rozkopywać wszystkiego.
Na stacji mieli, pożyczyli. Idę dumnie że zatankuje gaz... NIC Z TEGO ()
Gwint pasuje, ale rurka jest za krótka, brakuje może pół centymetra żeby ją odkręcić.
Zrezygnowany podziękowałem, zatankowalem benzynę i odjechałem z łzami w oczach. Już pod domem wysiadając z auta sprawdziłem czy zabrałem wszystko, otwieram podłokietnik a tam przejściówka do gazu z długą rurką () XD

#pasjonaciubogiegozartu #kierowcy #motoryzacja #samochody #januszebiznesu #heheszki #januszemotoryzacji
ZiobroZaskoczenia - Cały dzień się dziś z siebie śmieje, co odjaniepawliłem wczoraj t...

źródło: temp_file4596255994334790380

Pobierz
  • 9
@ZiobroZaskoczenia: kiedys wynająłem fabię z gazem, podjechałem na stację i nie mogłem znaleść wlewu, całe auto obejrzałem, aż facet x obsługi podszedł i mi pokazał gdzie jest, gdzieś na dole byl. Jak się tym autem męczyłem na autostradach, 1l silnik w kombi, ciężarówki nie szło wyprzedzić ;)
instalację BRC


@Deadmau5: czemu? przecież to jest zablokowane i nie możesz samodzielnie serwisować.
Jak chce kupić jakieś auto z gazem i widze że BRC to zamykam ogłoszenie
@r5678 co ma być zablokowane? Sterownik normalnie dograny i wystrojony pod silnik, jedzie tak samo jak na benzynie. Jako jedyna firma daje gwarancję na wszystkie komponenty na 2 lata bez limitu kilometrów. W poprzednim aucie z gazem na tej instalacji zrobiłem bezproblemowo 200k km. Nigdy nie miałem problem z BRC, a jak kupowałem jakies auto z inna instalacją zawsze się coś ebało.