Wpis z mikrobloga

Mirki czy ktoś jest mi wstanie wytłumaczyć jak to działa i dlaczego mam tyle do zapłacenia? Mam Instalację od połowy czerwca ubr. Umowa prosumencka, bo jeszcze umowami dofinansowanie z gminą podpisana w 2020r (tak, zainstalowali dopiero po 3 latach). Nie kumam tego wprowadzenia i poboru (suma się nie zgadza z opłatą akcyzową) według statystyk falownika wyprodukowałem ok 2000 kWh a na rozliczeniu niespełna wprowadziłem 770 … zanim pójdę do PGE objaśnienie to prosiłbym o cenne informacje o co pytać itp.
#prad #oze
Resul - Mirki czy ktoś jest mi wstanie wytłumaczyć jak to działa i dlaczego mam tyle ...

źródło: IMG_2583

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
Dodam, ze w tym układzie wychodzi mi ok 300 zł/msc gdzie przed instalacją zużywałem prądu za około 270-300zl/msc więc taka autokonsumpcja raczej by nie wystąpiła
  • Odpowiedz
  • 0
Jeśli chodzi o rozjechanie się ilości kWh na liczniku a falowniku to licznik pokazuje ile kWh zostało "wciśniętych" do sieci z nadwyżki produkcji energi. Natomiast 1300kWh wytworzonych zostało pobrane "na bieżąco" przez
gospodarstwo. Stan na liczniku nigdy nie będzie się zgadzał ze stanem wytworzonej energii na falowniku.
  • Odpowiedz
  • 0
Czasami pracuje jako inkasent, zdarza się, że energia z produkcji jest na bieżąco konsumowana brzez gospodarstwo i praktycznie znikomy jest stan energii oddanej na liczniku.
  • Odpowiedz
@Resul:

Miras, masz zużycie energii około 500 kwh/miesięcznie. Musiało coś dojść do domu - grzałka do ciepłej wody? suszarka do ubrań, nowe sprzęty?

Albo miałeś stary licznik który zaniżał pobory i nowy licznik jest bardziej czuły.

To co widzisz w falowniku to produkcja z foto, zużywasz dużo energii i nie przechodzi ona przez licznik - to jest autokonsumpcja.

druga rzecz. Zobacz ze 700 kwh kupiłeś już bez zamrożonej ceny energii -
  • Odpowiedz