Wpis z mikrobloga

Ej czy wam też się wydaje że adresatem tego protestu powinien być jednak ktoś inny?
To chyba duże firmy w Polsce pokupowały po taniości zboże z Ukrainy (cen nie obniżyły ofc XD)
I chyba architektem takich możliości i na szczeblu Unijnym i Polskim był PIS XD

Co mają do tego mieszkańcy miast i użyktownicy dróg?
Co mają do tego Ukraińcy XD?

Dlaczego nie skrzyknął się na te duże firmy tylko zwykłym ludziom dowalają?
Serio się pytam.

#protest
  • 14
@PlanetHell: Jak protestują pielęgniarki to odchodzą od łóżek. Jak protestują policjanci to idą na L4. Jak protestują górnicy zostawiają kopalnie i lecą do stolicy. Rolnicy blokują ponieważ są na samym dole łańcucha i kto mądry ten wie czym grozi im każda inna forma protestu.
@gorzki99: ale wiesz że mówimy o dwóch różnych grupach społecznych. rolnikach jako grupie zawodowej (tym człowiek się para) i mieszkańców wsi (gdzie mieszka). Większość rolników mieszka na wsi. Ale Rolnik =/= mieszkaniec wsi. Na wsi mieszka dużo osób pracujących w miastach itp.
@PlanetHell: Tak wiem.
Pytanie tylko czy Ty wiesz ze jak ktos pracuje w miescie to raczej na pis nie glosuje? W miastach pis mialo 27% a nie 60.
Jak ktos mieszka w miescie to raczej nie jest rolnikiem?

Na pierwszy rzut oka argument "to zemieszka na wsi nie oznacza ze jest rolnikiem" jest ok. Na drugi rzut oka juz mniej ok.

Co wiecej - skoro jak widac "miastowi" maja w dupie
@PlanetHell: i protestując przeciwko takiej spółce łatwo się narazić na zarzut uuuuuuuuuuuuuuu. Przykra sprawa. Ale wracająć do sedna:

“Boris Pogoriler jest również udziałowcem w spółce Acre Pay Limited zarejestrowanej w UK. Drugim udziałowcem w spółce jest Ukrainiec Vitaliy Shram, rezydent Monako. Czyli można przypuszczać, że spółka “Złote Ziarno” ma kapitał ukraiński”.


To są oczywiście incydenty, ale z perspektywy rolnika to poważnie #!$%@? go to obchodzi. Byli ignorowani przez długie miesiące, wyśmiewani
@gorzki99: Stary ale to ty się przyczepiłeś że manipuluje bo napisałem że 70% rolników zagłosowało za PIS. Jako podparcie nawet dałem ci sondaż 67.4% Jest jednak bliżej 70%. A Ty zaczynasz o jakiś mieszkańcach wsi mówić. Cały czas mówie o rolnikach. Teraz mieszkańców miast w to mieszasz. Nie ma to znaczenia * 70% rolników **zagłosowało za PIS
@PlanetHell: Miras ja sie nie przyczepilem - ja sie nabijam.

Ty podales wyniki sondazy ja podalem wyniki wyborow.

Mozemy sie przerzucac czy 60 czy 70. Najwazniejsze jest ze "w #!$%@?" Ponad polowa wsi glosowala za pisem. A jakbys nie czarowal to na wsi w wiekszosci mieszkaja rolnicy. A nawet jak mieszkaja miastowi to za pis nie glosuja bo miasta nie glosuja za pis. Z tego wynika ze "w #!$%@?" rolnikow glosowalo
a) bo to debile

b) bo swoich (pisu) nie ruszaja


@gorzki99: nie ma jak proste i nieskomplikowane rozwiązania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlaczego nie skrzyknął się na te duże firmy tylko zwykłym ludziom dowalają?


@PlanetHell:
Ukraińcy mieli możliwość eksportu zboża do Polski to z tego skorzystali. Firmy miały możliwość kupienia tańszego zboża to naturalnie to zrobili. Protest jest skierowany w stronę rządu, bo zadaniem rządu i