Wpis z mikrobloga

Mam już ze 20 godzin na liczniku i parę rzeczy mogę powiedzieć o tej grze i też jestem zdumiony jak niektórzy patrzą na nią. Jedna rzecz mnie dziwi najbardziej, że ktoś potrafi stwierdzić, że jest to jego najlepsza gra, lub że jakiś inny ex od Sony jest gorszy od niej. A jak ktoś np. mówi, że aaa od TLOU2 od razu się odbiłem, a od tego nie mogłem się oderwać to xd Umówmy się, Days Gone jest średniakiem ze świetną historią i fajnie napisanymi postaciami, choć Deacona osobiście nie potrafię polubić, jest denerwujący i niektóre jego decyzje są dla mnie czystym debilizmem. Zacznę od rzeczy, które mnie maksymalnie wkurzają:

- Niby mamy otwarty świat a ogranicza się on do Bazy, dwóch na krzyż obozów dookoła tej bazy + jaskienie hordy, ale na tym etapie po prostu nie wchodzę im w drogę;
- Bezsensowne animacje. No sorry, ale jak jestem przy bazie i jadę to muszę się zatrzymać, aż mi otworzą łaskawie bramę. Miała być imersyjność, wyszłola denerwująca rzecz. To samo tyczy się...
- ...szybkiej podróży. Raz, że musimy pilnować tego baku i za każdym razem go ładować do pełna w bazie (bo a nuz się skończy) to i tak po szybkiej podróży, Deacon stoi jak debil przed bramą. No dlaczego on nie może już być w środku? No jaki debil to tak zaprojektował?
- Tłumiki. No ja mam nadzieję, że on w którymś momencie będzie mógł je sam robić, bo już mnie powoli dobija to kupowanie non stop tłumików do broni w sklepach;
- Inna waluta w każdym obozie. No ja #!$%@?, to się samo komentuje. Nic nie trzeba dodawać.
- Polski dubbing. Na szczęście można wyłączyć, ale nie takiej jakości spodziewam się po exlusivie.
- Ilość bugów. Niby jest ich już mało, ale jak już się jakiśleś zdarzą, to są irytujące. Np. ścigałem typa i gdy uciekał to dosłownie wpadł pod ziemie xd Latałem z 30 minut i go szukałem i nagle bum, wyrósł przed moimi oczami xD

To nie jest najlepsza gra/ex na Sony, nie wiem o czym wy w ogóle mówicie.

Gra ma trzy duże plusy. Historia, postacie i muzyka. Gameplay jak gameplay - widziałeś to już wszędzie.

No i dużo ludzi lubi porównywać Days Gone do TLOU2, bo zombie i historia, ale mam wrażenie, że większość hejtujących TLOU2 odpadło po prologu - B Ł Ą D .

#ps4 #ps5 #daysgone
Mega_Smieszek - Mam już ze 20 godzin na liczniku i parę rzeczy mogę powiedzieć o tej ...

źródło: Days-Gone

Pobierz
  • 4
@Mega_Smieszek Pisałem ci, że ta gra jest słaba w #!$%@? xD

Ta gra ma tak płytką fabułę, że chyba saper na Windows 98 jest bardziej porywający. Postacie są miałkie i bez charakteru. Szczególnie ta jego żonka.

Do tej listy dorzuć jeszcze, że jest pełno porzuconych samochodów a mimo to, cały świat postanowił stać się jednym, wielkim gangiem motocyklowym na chopperach xDxDxD które trzeba tankować na stacjach, do których od X lat nikt
@Zielony34: Ja nie uważam, że jest słaba. Po prostu średniak i tyle. Wiem, że w dzisiejszych czasach gra na 7/10 to już crap, ale bez przesady. We wpisie mi bardziej chodziło o to, że są ludzie, którzy robią z tej gry lepszą niż jest w rzeczywistości i zupełnie nie widzę, w którym momencie taka się stanie xd