Wpis z mikrobloga

niemożliwe ze te badania są rzetelne :p


@Krol_Karo: wiadomo, jak fakty nie pasują do narracji (a nawet urojeń), to tym gorzej dla faktów

może w 2020 roku były, dzis sprawa ma sie zupełnie inaczej


@Krol_Karo: nie ma

firmy raczej wolą zarabiać pieniądze, więc odejście od HO byłoby (gdybys miał racje) strzałem w stope :p


@Krol_Karo: umiesz czytać? Powrót do biura to zachęcenie części pracowników do odejścia poprzez pogorszenie warunków,
  • Odpowiedz
wiadomo, jak fakty nie pasują do narracji (a nawet urojeń), to tym gorzej dla faktów


@zmarnowany_czas: fakty sa takie ze pracodawcy raportuja spadek produktywnosci pracownikow na Home office i twoje badania z 2020 roku, gdzie HO na masowa skale był nowością, co tez czyni te badania w dłuższej perspektywnie nieaktualnymi, nie ma znaczenia

przykro mi, ale sie mylisz

no chyba ze wrzicisz aktualne badania :p

wtedy pogląd ze powrót do biur
  • Odpowiedz
@Krol_Karo: no to poczytaj co się działo w USA. Najpierw był powrót do biur, co skłoniło sporo ludzi do szukania pracy, bo nagle kazali im dojeżdżać po kilkaset kilometrów. A potem i tak zwalniali, ale mniejszą liczbę osób, bo część odeszła sama. U nas jest/będzie to samo.

fakty sa takie ze pracodawcy raportuja spadek produktywnosci pracownikow na Home office


Jakiś dowód?

A artykuł przeczytaj jeszcze raz, bo widocznie go nie zrozumiałeś.
  • Odpowiedz
@Saly Sabre zwalnia przez Nasdaq. Co 3 miesiące muszą się wykazać przed akcjonariuszami i zwalniają kontraktorów. Po weekendzie ich przyjmują znowu. Z Aptivem pewnie masz rację, że mechanizm ten sam. Redukcja kosztów = akcje w górę => premie dla zarządu.
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: nie masz racji. W 2020 ludzie sie bali o prace i zasuwali ostro. Sam wdrozylem projekt jakies 30% szybciej bo ludzie po drugiej stronie u klienta faktycznie pracowali. A potem byla rowna pochyla w dol z wydajnoscia - u mnie w firmie i u klientow. Notoryczne nieodpisywanie na chatach, jakies wyjscia w trakcie dnia, nawet kolesie mi sie na steamie w trakcie pracy wyswietlali, ze graja. Do tego patologiczny overemployment,
  • Odpowiedz
a co to, rozprawa sądowa? Xd


@Krol_Karo: jeśli coś twierdzisz, to fajnie by było to potwierdzić, czymś namacalnym, a nie "trust me bro", bo jak na razie to ja mam na swoje tezy dowody, a ty jakieś teorie z dupy niczym niepodparte.
  • Odpowiedz
@Krol_Karo Gdyby chodziło o produktywność, to firmy wróciłyby do biura na 100%, a nie na 2 dni w tygodniu. Chodzi o utrzymanie wartości powierzchni biurowej, w którą inwestowali poważni ludzie. Do tego dochodzi szereg branż powiązanych z chodzeniem do biura - odzież, obuwie, jedzenie, beauty, transport - wszystkie traciły na pracy zdalnej ludzi którzy z definicji najwięcej konsumują.
  • Odpowiedz