Wpis z mikrobloga

Hej. Mam zagwozdkę budowlaną.
W mieszkaniu deweloperskim kuchnia została zaprojektowana jako oddzielne pomieszczenie, jednak wolałabym mieć salon z aneksem kuchennym. Nie da się wyburzyć całej ściany, żeby zrobić wyspę. Czy przy takim układzie (zdj) jest szansa na zrobienie sensownej półotwartej kuchni? Deweloper nie zrobi tego, dopiero po odbiorze będzie można samodzielnie wykonać przeróbkę.
#remontujzwykopem #budujzwykopem
hiterkit - Hej. Mam zagwozdkę budowlaną. 
W mieszkaniu deweloperskim kuchnia została ...

źródło: IMG_6429

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@hiterkit: Dać to się prawie wszystko da zrobić, pozostaje kwestia kosztów.
Pamiętaj, że do sprzętów kuchennych musisz mieć podłączoną wodę i/lub prąd. Gdzieś te rury i kable muszą być. Chcesz od razu pruć podłogę? O ile w ogóle to będzie technicznie możliwe.
Pamiętaj też, że przy każdej większej ingerencji mogą ci potem robić problemy z gwarancją, jak coś się zacznie pieprzyć - jakieś pęknięcia itp.
  • Odpowiedz
  • 0
@hiterkit Z czystej ciekawości pytanie, jaki jest powód, że chcesz kuchnie jako aneks? Z własnego doświadczenia to wiem że taka kuchnia jest ok, tylko w przypadku kiedy używa się kuchni rzadko, raczej z nastawieniem na gotowanie okazjonalne.
  • Odpowiedz
  • 0
@bukszpryt: przyłącza są zrobione właśnie na tej ścianie- siła i woda. Myślałam żeby to przerzucić na drugą ścianę, ale niewiadomo jakie to koszta i ile roboty. Zastanawiamy się właśnie też jak to potem będzie w przypadku gwarancji..
hiterkit - @bukszpryt: przyłącza są zrobione właśnie na tej ścianie- siła i woda. Myś...

źródło: IMG_5999

Pobierz
  • Odpowiedz
@hiterkit: To na pewno będzie dużo zamieszania. W kwestiach gwarancyjnych deweloper na pewno będzie przynajmniej próbował podnosić kwestię własnych zmian i ingerencji.
Sam pracuję u dewelopera. Dział usterek mam za ścianą i co nieco słyszę.
  • Odpowiedz
  • 2
@hiterkit Od siebie mogę tylko podzielić się wadami takiego rozwiązania, którego używałem kilka lat, każde smażenie, albo jakieś gotowanie dłuższe czegoś bardziej aromatycznego, kończy się tym że dwa dni w całej chacie czuć ten zapach. Nie pomoże nawet najmocniejszy okap, smażenie czegoś intensywnie, jak jakieś burgery czy steki to już amba fatima. W efekcie zapachami nasiąka wszystko, dywany, ubrania meble tapicerowane, z parą z gotowania niesie się tłuszcz, który osiada na wszystkim
  • Odpowiedz
@hiterkit: Nie jestem w stanie zlokalizować na którą ścianę patrzysz na tym zdjęciu.

Niemniej.
Wszystkie instalacje IMO są prowadzone w pionie, z podprowadzeniem w posadzce lub w ścianie. Można je przenieść w dowolne miejsce, problematyczne będzie wyłącznie przeniesienie kanalizacji, bo konieczne są spadki. To jedyne ograniczenie które powinieneś wziąć pod uwagę planując przeróbki.
  • Odpowiedz
kuchnia połączona z salonem to najgorsze co może być. Ciesz się, że masz ją osobno bo rzadko się to już spotyka w projektach deweloperów.


@Malinowy_nos: oh no, it's this thread again
  • Odpowiedz
@hiterkit: Pion oczywiście musi zostać ale z planu nie wynikają żadne przeciwwskazania do tego, żeby wyburzyć ściany: zarówno tą oddzielającą od salonu i tą z drzwiami. Zrobiłem u siebie bardzo podobny zabieg z tą jedną różnicą, że u mnie pion przylega bezpośrednio do zewnętrznej ściany budynku. U Ciebie zostanie jako kolumna na środku otwartej przestrzeni, co też na pewno da się fajnie zaaranżować. Ewentualnie możesz też rozważyć zamurowanie istniejących drzwi i
  • Odpowiedz
kuchnia połączona z salonem to najgorsze co może być. Ciesz się, że masz ją osobno bo rzadko się to już spotyka w projektach deweloperów.


@Malinowy_nos: Jest to rozwiązanie OK o ile masz sporą kuchnie a nie 9m które na oddzielne pomieszczenie ze wszystkimi sprzętami i szafkami jest po prostu niewielkie

A wyspa przy której możesz coś zjeść / dzieci mogą usiąść to super sprawa. I jak op pisze - mając małe
  • Odpowiedz
@ATAT-2: pokój z aneksem jest bardzo częstym rozwiązaniem przy tzw. "mikroapartamentach", czyli klitkach po 25-30 m2. Masz mikroskopijny kibel z prysznicem i pokój z aneksem. Naoglądałem się mnóstwa takich projektów.

deweloperzy od razu pytają czy kupnie mieszkania (jeśli jest wcześniejszy etap) czy chcą tą ściane zostawić czy wywalic


Czym innym są tzw. zmiany lokatorskie, które wykonuje deweloper, a czym innym zmiany robione we własnym zakresie już po odbiorze.
Zawsze się możesz
  • Odpowiedz
Nie pomoże nawet najmocniejszy okap, smażenie czegoś intensywnie, jak jakieś burgery czy steki to już amba fatima. W efekcie zapachami nasiąka wszystko, dywany, ubrania meble tapicerowane, z parą z gotowania niesie się tłuszcz, który osiada na wszystkim dookoła, razem z kurzem. Dodatkowo jeszcze takie bzdury jak nietłumione dźwięki lodówki


@catsky: ty tam na pewno miałeś wszystko dobrze porobione? Nie mam najmocniejszego okapu, a przy uchylonym oknie wciąga praktycznie wszystko i żaden
  • Odpowiedz