Wpis z mikrobloga

mam srogi dylemat. ostatnio dostalem propozycje pracy, poszedlem sobie na rozmowe bo co mi szkodzi. rzucilem od czapy sume 40% wieksza niz mam bo mi nie zalezalo. no i zonk dostalem propozycje

wyszlo na to ze szukaja kogos z podobnym skillem do mnie ale do dosc nudnej roboty (mniej ciekawej niz mam). dodatkowo to jest korpo a teraz pracuje w malej firmie. teraz mam sporo luzu. a cos czuje ze w tym korpo bedzie parcie na wyniki

teraz nie wiem co zrobic bo 40% to nie jest malo, ale z drugiej strony jesli sprawdzi sie moje podejrzrnie ze bedzie zapi#%$ol to znowu te 40% sie zniweluje ( dzis faktycznie pracuje moze 4h dziennie)

niestety to tez jest firma znana w branzy wiec super by w cv wygladalo.

no i finalnie odkad dostalem propozycje to mam mega problem bo nie chce odrzucic ale wziac tez nie

#praca #pracbaza #zarobki #kariera
  • 18
  • Odpowiedz
dodatkowo to jest korpo a teraz pracuje w malej firmie. teraz mam sporo luzu


@gharman: lepsza praca za mniejsze pieniądze w spokoju, niż korpo za dobry pieniądz
  • Odpowiedz
@gharman: 40% to wyraźna różnica. Przyjąłbym propozycję. Z tym #!$%@? w korpo to mit. Co więcej, korpo z reguły ma swoje standardy w kwestii równowagi praca-życie a także jest mniej podatne na wahania w branży.
  • Odpowiedz
@gharman: w życiu bardziej żałuje się rzeczy których się nie zrobiło niż tych które się zrobiło. 40% to nie w kij pierdział mimo wszystko, kasa zawsze się przyda.

Jesteś w stanie przez znajomych znaleźć kogoś kto tam pracuje albo przynajmniej wystalkować kogoś na linkedinie i zagadać? Takie due dilligence z pierwszej ręki bywa bardzo użyteczne.
  • Odpowiedz
  • 0
@thorgoth: @programista15cm @Maly_Jasio @Atreyu no nie wiem czy parcie bedzie ale od razu na rozmowie bylo parcie na prace na miejscu, brak pracy zdalnej, mozna o hybrydowej 1-2 dni w tygodniu pogadac po pol roku. aktualnie jestem w 80% na zdalnej, wiec wiecie jak to jest z rozliczaniem godzin - jak robota zrobiona to nikogo nie obchodzi czy 4 h dziennie robie

a w korpo bedzie karta ktora sie podbija, wiec
  • Odpowiedz
@gharman: A to nie wiedziałem, że mają parcie na pracę na miejscu. To zmienia postać rzeczy. Jeśli nie masz długów do spłacenia i na gwałt nie potrzebujesz wyższej pensji to jednak zostałbym na starym. Każdy dzień pracy z biura to dodatkowa strata ok 2 godzin w dniu (śniadanko, umycie się, dojazd do biura i przyjazd do domu). 40% wiecej dla zamiany HO na stacjonarną bez reaserchu czy to na pewno nie
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: takiej opcji to ja szukam od 8 miesiecy i nie moge znalezc :/ bylem juz na chyba 7 rozmowach, w 4 przeszedlem dalej, potem 3 mi zaproponowaly prace - ale finalnie zadna z tych firm nie wyslala oferty do podpisania, a tutaj ekspress i jak mi pierwszy raz nie zalezalo to oferta
wlasnie dlatego tutaj mi tak nie zalezalo bo szukam czegos minimum 80% czasu zdalnie czyli tak jak mam
  • Odpowiedz
  • 1
Każdy dzień pracy z biura to dodatkowa strata ok 2 godzin w dniu (śniadanko, umycie się, dojazd do biura i przyjazd do domu). 40% wiecej dla zamiany HO na stacjonarną bez reaserchu czy to na pewno nie #!$%@? to gra niewarta świeczki.


@Maly_Jasio: no wlasnie tez tak rozumuje, ale balem sie ze moze ja wygodnicki jestem. uwazam jednak ze chyba to nie warte tego (a kredytu nie mam, mam wlasne mieszkanie,
  • Odpowiedz
@gharman: nie idź na to ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedyne co bym zrobił na twoim miejscu, to przedstawił tę ofertę obecnemu pracodawcy, ugrał te 10-20% więcej i dalej żył szczęśliwie na prawie full remote
  • Odpowiedz
  • 0
Jedyne co bym zrobił na twoim miejscu, to przedstawił tę ofertę obecnemu pracodawcy, ugrał te 10-20% więcej i dalej żył szczęśliwie na prawie full remote


@Atreyu: rozwazalem to ale to jest troche stawianie na jedna karte, bo jesli pracodawca na to nie pojdzie to co zrobie? zostane bez podwyzki? czy pojde do drugiej pracy ktora moze nie byc taka super?
(dostalem podwyzke 2 miesiace temu o 15%, po tym jak pol
  • Odpowiedz
@gharman: na proszeniu o podwyżkę nic się nie traci

A jak pytają o argumenty, wtedy podajesz swoje wyniki i to co proponuje konkurencja. Sam chętnie bym się zamienił na pracę 80% remonte z luźnymi godzinami pracy za mniej niż mam obecnie klepiąc po 8h na miejscu

Warunki pracy są równie ważne jak wypłata
  • Odpowiedz
idź do swojego pracodawcy i powiedz że cię kuszą tymi 40%.. ale że nie jesteś hoojem to mu lojalnie donosisz i chcesz tylko 30% i nie będziesz tam się dogadywać
  • Odpowiedz