Wpis z mikrobloga

#pracbaza #aptiv #krakow #praca #korposwiat
Wczoraj w Aptiv poleciało 250 pracowników, nawet ludzie z doświadczeniem 10+ i 20+. Podobno załatwili to iście po korporacyjnemu, to znaczy One Aptiv, One Team, transparentność i nagle zwolnili na jednym callu tyle osób i dali tylko chwilę na spakowanie manatów. Dodatkowo nie było żadnego przekazania wiedzy, więc tylko życzyć powodzenia dla tych którzy zostali. Obstawiam że nawet jak ktoś został, to już rozgląda się za czymś innym. Zwolnienia są czymś normalnym, nawet te masowe, ale zrobienie tego w taki sposób, PRowy strzał w kolano.
Na GoWorku to idzie istna kanonada opinii, aż ciekawie się niektóre czyta: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,29115
Krs90 - #pracbaza #aptiv #krakow #praca #korposwiat
Wczoraj w Aptiv poleciało 250 pra...

źródło: aptiv

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 5
@Krs90 z drugiej strony, dostali garden leave i mogą mieć #!$%@? na sprawy służbowe. A mogliby dostać tylko wypowiedzenia i jeszcze bujać się z robota przez 3 msc, wiedząc że są na wylocie. Fakt, że kierownictwo mogło powiedzieć wcześniej i byłoby od razu mniej kwasu.
  • Odpowiedz
@spyyke: Nie oszukujmy się, tutaj kierownictwo nie zwolniło ich z obowiązku pracy z dobrej woli, a ze strachu przed sabotażem #!$%@? pracowników. Dlatego kazali im się zawinąć w parę minut.
  • Odpowiedz
  • 1
@Mathas oczywiście że tak. Ale sabotować pracodawcę to głupota. Tylko sobie problemów możesz narobić, a efekt i tak będzie ten sam. Natomiast imo to jest na plus dla zwolnionych.
  • Odpowiedz
@Krs90: ale to elegancko, jak masz ponad 8 lat pracy w tej firmie i jesteś na UOP, to nasz płatne pół roczne wakacje. Jeszcze nie przejmujesz się tym, aby komuś wiedzę przekazać.
  • Odpowiedz
PRowy strzał w kolano


@Krs90: czy ja wiem, mieli jakiś bardzo konkretny powód aby to zrobić, skoro bardziej im się opłaca płacić odprawy etc niż trzymać tych ludzi.
  • Odpowiedz
@Krs90: w zeszłym roku to samo zrobiono w sabre i worldremit, oba oddziały też w Krakowie. Ten sam scenariusz- call i papa, odcinają dostępy. W WR byli jeszcze na tyle bezczelni, że zamknęli w tym dniu biuro "z powodów technicznych" żeby uniknąć nie wiem, buntu? Piękne są ich GoWork xD
Funfact: była już head of HR w WR to obecna head w Aptiv ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
była już head of HR w WR to obecna head w Aptiv ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nutellowa: Czyli to kobieta od zadań specjalnych. Jeśli zmieni stanowisko pracy to można śmiało zakładać, że w jej nowej firmie trzeba przeprowadzić szybką redukcję zatrudnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W WR byli jeszcze na tyle bezczelni, że zamknęli w tym dniu biuro "z powodów technicznych" żeby uniknąć nie wiem, buntu?


@Nutellowa: u mnie było to samo, też 200 osób poleciało, ale chyba w tym wypadku to były osoby "underperforming". Kraków, firma na R.
  • Odpowiedz