Wpis z mikrobloga

a ja się nie godzę na to żeby cały protest rolników oceniać przez pryzmat onuc podpinających się pod protestujących.


@aarahon: Te onuce są bardzo słyszalne a rolnicy widocznie są za tępi żeby środowisko czyścić z takich jednostek więc sami sobie są winni. Ocenianie ich przez pryzmat tego jest całkowicie uzasadnione. To nie jest spontaniczny zryw tylko ludzie którzy się znają lokalnie i dobrze wiedzą kto jest kim.
a nazywanie współczesnych ukraińców od widlarzy jest ok?


@knrwa123: uważam że nie. Tak samo nie nazywałbym rolników bo wydaje mi się że gdzieś tak już dziś przeczytałem.

@Camaxtle: zależy gdzie patrzysz. Ja tam na protestach widzę rolników a na wykopie onuce które sprytnie podsycają napięcie. Dla przykładu zdjęcia tej kukurydzy która stała kilka miesięcy w nieszczelnych wagonach...
@assninja: tylko pytanie - kim jest rolnik brany pod uwagę w tej statystyce? Osobą pobierającą dopłaty na swoje 4 hektary które komuś dzierżawi? We wsi gdzie mieszkam jest 15 takich gospodarstw. No i dwóch rolników którzy produkując coś więcej niż na swoje potrzeby.
@aarahon Nie ma co porównywać zasiegow protestów na żywo vs przekaz w mediach bo na nich może jest promil ludzi. Jak były strajki kobiet to też Lempart była co chwile w mediach robiąc krecią robotę a realia na miejscu były inne. Różnica jest taka, że tam był spontaniczny spęd ludzi a rolnicy są już bardziej zorganizowani i mogliby jednak bardziej sygnalizować, tak jak na którejś z ciężarówek, że są przeciw oligarchii a
a ja się nie godzę na to żeby cały protest rolników oceniać przez pryzmat onuc podpinających się pod protestujących.


@aarahon: to niech ich #!$%@?ą. Skoro dają im platformę do działań to niech ponoszą też tego konsekwencje. Taki sykulski to nie jest żaden anonim przecież.