Wpis z mikrobloga

Od ponad 3 lat robie nocki w cukierni u prywaciarza. 6 dni. Nie mam nawet 4k na rękę.
Wczoraj trafiła mi się oferta pracy, którą chciałem wykonywać już dawno.
Niedawno zwolnił się u nas dobry pracownik, który wszystko potrafił zrobić, był wszechstronny. Teraz zostało nas dwóch i wiem, że jeśli ktoś z nas się zwolni, to szef będzie miał mokro. Zresztą jestem aż nadto empatyczny, bo nie chce zostawiać kumpla z jakimś nowym bambikiem, który sam nic nie zrobi. Jestem w kropce. Co byście zrobili na moim miejscu?
  • 176
@vofeen dogadaj się najpierw z nowym pracodawcą bo miałem tak samo, że byłem praktycznie niezastąpiony, podwyżki chciał dać śmieszne pieniądze ale już za porozumieniem stron nie wypuścił i musiałem 3 miesiące wypowiedzenia przepracować. Najpierw ugadaj się z nowym i nie patrz na kogoś kto na Ciebie nigdy nie spojrzy
@vofeen: szef ma o to zadbać, ale to zawsze, żeby jak ktoś się wykruszy mieć kogos jeszcze w zastępstwie. Nie pasuje ci? rzucaj mu zwolnienie i tyle, a kumpel? no co? to nie twoja wina, bo ciebie interesuje inna praca, szukaj i tyle, a 3 lata i nie miec 4k na rękę to słaboooooooooooooooooooooo. Na nocki? 8 godzin chociaż czy 10? albo ile się uda?
@vofeen nikt nie doceni Twojego trudu. Szef jak tylko będziesz niepotrzebny zwolni Cię bez mrugnięcia okiem. I nie będzie patrzył, że akurat masz ciężką sytuację. Nie oglądaj się na innych, bo będziesz tego żałować
@vofeen przede wszystkim nie słuchaj tych debili, którzy proponują ci opcję atomową. Zawsze warto być fair w stosunku do pracodawcy, różnie to bywa, może za jakiś czas będziesz musiał tam wrócić, albo go spotkasz na mieście, nie ma co się obrażać.

Jak masz nową opcję, to jak będziesz jej pewny to idź do szefa, powiedz, że masz lepszą ofertę, ale możesz zostać jeżeli zapewni ci te np. 6k miesięcznie. Jak nie to
@jakubek5494 dlaczego pracodawca miałby nie honorować okresu wypowiedzenia? To działa w dwie strony, pracownik ma czas na znalezienie pracy, a pracodawca pracownika.
Jak coś się podpisało to trzeba się zobowiązać do tego wykonania.