Wpis z mikrobloga

Mirki komputerowe,
Mam taki komputer stacjonarny:
procesor: i7 2600k
płyta: gigabyte ga-z68ap-d3
16 gb Ram
Grafika GTS 450
dyski talerzowe 2x500gb

i tu pytanie: Komputer chodzi jak traktor, słośny buczy itp. Wiem że to wina syfu, kurzu i dysków, plus głośnych wiatraków. Czy wart to modernizować? Czy lepiej sprzedać. Jest to sprzet do pracy, skonfigurowany w okolicach 2012 i wtedy była to super maszyna.
Potrzebuje czegoś do autocada i pakietu adobe.

czy warto to reanimować czy lepiej opchnąć. Jest to coś warte bo nie znam sie na sprzęcie po prostu sobie korzystam. Od kilku lat korzystam ze sprzętu od pracodawców i utraciłem kontakt z realiami. Teraz mam Della lattitude 7420 i do takiego performance jestem przyzwyczajony.

Doradźcie coś.

#pc #pcmasterrace #komputery #windows10
  • 10
  • Odpowiedz
@giermek: Jeśli ci wystarcza +/- taka wydajność, to do tysiaka dostaniesz np Dell Precision czy Lenovo ThinkStation z Xeon E5 i DDR4. Duży skok a nie zniszczysz niepotrzebnie budżetu.
  • Odpowiedz
  • 1
@giermek rozsądne nówki to tak od 3.5k ale za ~6k takie najczęstsze wybory w tym segmencie.

A górnych granic jak pewnie się domyślasz właściwie nie ma.
  • Odpowiedz
@giermek: W sumie można by tam dać jakaś nowszą grafike z niższej półki i na niskiej rozdzielczości sporo tytułów jeszcze ograsz..
Co do stacji roboczje jako praca to nie wiem co tam robisz zwykle komputery nie potrzebują dużej mocy o ile jest to typowa praca biurowa.

Co do głośnego chłodzenia to raczej wystarczy zapewne dysk lub wentylator wymienić wydatek rzędz 50zł jak chodzi o wentylator.
Z dyskiem pewnie z 200-400zł myśle że crucial
  • Odpowiedz
@giermek: Taka mała wizualizacja, Twoja i7-ka z 2010 roku, moja stara i5-ka z 2014 roku i moja obecna i5-ka z 2022 roku. Cztery lata po premierze tej i7-ki taka i5-ka prawie że zrównała się z wydajnością, a osiem lat taka i5-ka tą starą zjadała na śniadanie.

Także nie, nie ma co reanimować i szukaj czegoś nowego, najwyżej paroletniego. Rozwój technologii zapierdziela niemiłosiernie szybko i to co w 2010 było topowym
supra107 - @giermek: Taka mała wizualizacja, Twoja i7-ka z 2010 roku, moja stara i5-k...

źródło: 2024-02-19 19.06.13 www.cpubenchmark.net 1a739a36b007

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@supra107 dzięki za wklejone porównanie. Wszystko już wiem. Odkurzam go wstawiam tani ssd i robię stacjonarkę do zadań biurowych. W perspektywie znajdę coś lepszego gdy będzie potrzeba.
  • Odpowiedz