Wpis z mikrobloga

Ostatnio widziałem ileś postów narzekających ja to jest ciężko w it oraz opis problemów których nigdy nie spotkałem pracując przez 10 lat w it. Zacząłem się zastanawiać o co chodzi i doszedłem do takiego wniosku:

W Polsce panuje kult wkuwania na pamięć i posiadania bezużytecznej wiedzy a nie umiejętności.

W it nie da się nauczyć wszystkiego i cały czas będą pojawiać się nowe technologie. Dobry programista to osoba która powinna umieć szybko wdrożyć się w jakiś temat. Także bardzo ważne są umiejętności miękkie żeby uzyskać informację od innych osób.

Najlepiej to widać po rekrutacjach gdzie połowa pytań to bezużyteczne rzeczy które nigdy nie przydały mi się w żadnym projekcie będąc juniorem, seniorem czy architektem. Je po prostu trzeba wkuć na pamięć. Powiem więcej na niektóre pytania nauczyłem się że muszę podawać błędne odpowiedzi bo taki był klucz.
Na palcach jednej ręki mógłbym policzyć ciekawe rekrutacje które w dużej mierze sprawdzały umiejętności analitycznego myślenia.

#programowanie #programista15k #pracait
  • 15
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: jest kryzys w IT bo trzeba mieć użyteczne umiejętności żeby móc dostarczać wartościową pracę. To jednoznacznie oznacza kryzys. W innych zawodach jest przecież inaczej, mie musisz nic umieć i płacą Ci za to że potrafiłeś się jakimś cudem podpisać na umowie o pracę. Jest kryzys, a za chwilę AI nas zastąpi, dlatego nie ma sensu robić dzieci i trzeba oddać kraj imigrantom z Afryki, których AI nie zastąpi bo oni
jest kryzys w IT bo trzeba mieć użyteczne umiejętności żeby móc dostarczać wartościową pracę. To jednoznacznie oznacza kryzys. W innych zawodach jest przecież inaczej, mie musisz nic umieć i płacą Ci za to że potrafiłeś się jakimś cudem podpisać na umowie o pracę. Jest kryzys, a za chwilę AI nas zastąpi, dlatego nie ma sensu robić dzieci i trzeba oddać kraj imigrantom z Afryki, których AI nie zastąpi bo oni nawet nie
Najlepiej to widać po rekrutacjach gdzie połowa pytań to bezużyteczne rzeczy które nigdy nie przydały mi się w żadnym projekcie będąc juniorem, seniorem czy architektem. Je po prostu trzeba wkuć na pamięć. Powiem więcej na niektóre pytania nauczyłem się że muszę podawać błędne odpowiedzi bo taki był klucz.


@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: jest tylko jedno ale, nikt nie oczekuje od Ciebie że będziesz znał odpowiedzi na te wszystkie pytania. Wręcz przeciwnie, sprawdzają w jaki
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: też nie rozumiem tego narzekania. Pracuję 7 lat. Przez około 3 pierwsze luczyłem się dużo po pracy (poświęciłem wiele czasu na rozwalanie rekrutacji, teraz na spokojnie przejdę 95% z nich). Teraz jak mam już wysoki level, to moja nauka ogranicza się do czytania artykułów w pracy - wszystko ogarniam na bieżąco w miarę potrzeby. Pracuję jako frontend developer w Angularze, stawka 31 k netto na b2b (wiem, bardzo wysoka, ale
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy Ty nazywasz to kultem wkuwania na pamięć, a właściciel firmy, która szuka pracowników i dużo płaci „kompetencjami” lub „głęboką wiedzą teoretyczną i praktyczną”. W it nie da się nauczyć wszystkiego, dlatego dzieli się ono na obszary i pod-obszary, w których już możesz zostać specjalistą.

Umiejętność szybkiego wdrożenia się w temat jest jedną cech ludzi inteligentnych, których potrzeba najbardziej. A ludzie inteligentni, którym szybko przychodzi nauka, z reguły dużo wiedzą. I tyle.