Wpis z mikrobloga

@gnt_1: Wzorce kulturowe Polska czerpie z zachodu, więc nie rozumiem czemu odnosisz się do naszej demografii. Dziwi ciebie też brak Łemków w reklamach?
  • Odpowiedz
via Android
  • 33
@Logytaze dziwi mnie ze w polskich reklamach kierowanych do Polaków pokazuje się mnóstwo murzynów jakby było ich niewiadomo ile w Polsce natomiast inni są pomijani. Łemkowie nie odróżniają się wizualnie na tyle żeby można było stwierdzić że nie sa reprezentowani w reklamach
  • Odpowiedz
@gnt_1: myślisz, że korpo będą robić osobne reklamy na każdy kraj, biorąc pod uwagę, czy kolor skóry aktorów nie odstaje zbytnio statystycznie od średniej?
  • Odpowiedz
tak robią w Azji i na kraje arabskie xd


@gnt_1: No cóż - może tam są na tyle duże rynki i wymagające tego, że się opłaca to robić. Widocznie jednak rasistów aż tylu tu nie ma.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

o #!$%@?! 2500 czarnoskórych osób w Polsce a na #!$%@? wykopie dramy, memy, internetowe walki rasistów, "no wiecie N-word he he he", walka z netflixem, jakby ich #!$%@? tu było z 5 milionów. Chłopy, macie coś z głowami.


@pozdroxxx666: Źródło? Studentów z samego Zimbabwe jest 3600.
  • Odpowiedz
dziwi mnie ze w polskich reklamach kierowanych do Polaków pokazuje się mnóstwo murzynów


@gnt_1: Pewnie dlatego, że to nie są reklamy produkowane w Polsce ( ͡ ͜ʖ ͡)
Raz nakręcona reklama idzie w świat z dubbingiem/lektorem. A kręci się bodajże głównie na kraje typu "Zachód"/Azja/Arabskie to dwie/trzy wersje wystarczą ¯\(ツ)/¯

Przecież w reklamach z Hajzerem, Vizirem, Play, Plusem, Winiarach czy Kucharku Murzynów (chyba) nie ma, prawda?
  • Odpowiedz
jakby ich #!$%@? tu było z 5 milionów


@pozdroxxx666: Może 2500 czarnoskórych obywateli, a pareset tysięcy na wizach "pracowniczych"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wzorce kulturowe Polska czerpie z zachodu,


@Logytaze: "wzorce kulturowe są wtłaczane do Polski z zachodu"

Nie wiem czy pamiętacie czasy przed rokiem 2016 kiedy to murzyn w reklamie był wyjątkiem albo tylko u firm które miały nasz rynek w nosie. Od 2016 magicznie nawet polskie marki odzieżowe które głównie żyją z polskiego rynku też jadą na murzynach.
  • Odpowiedz
@gnt_1: tych 2.5 to ja w samym Wrocławiu widziałem. Zresztą dane są strasznie z dupy bo Wrocław nadal uważa, że ma 600 000 mieszkańców, a wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że pękła już duża bańka(dane na podstawie zużycia wody/śmieci/komunikacja miejska itd itp)
  • Odpowiedz