Wpis z mikrobloga

  • 0
@look997: To monitor ze zmienną częstotliwością odświeżania.
Zmieniłem ręcznie 60 Hz - 165 Hz w Cinnamon Ustawienia systemowe -> Ekran.

Ale ja to odczuwam już przy włączaniu komputera, bo zmienia z domyślnej w bios/systemd-boot/konsoli 60 Hz na moje systemowe 165 Hz. Tak że taka animacja startowa przejścia z czarnego ekranu w pulpit Cinnamon się w ogóle nie wykonuje na moich oczach, bo monitor jest jeszcze w trakcie przełączania częstotliwości odświeżania (rozdzielczość
  • 0
@BornToDie69: Nie, bo się zmienia gdy się włącza system, i przy przełączaniu między TTY.
Przy włączaniu systemu mruga sobie ekran, robi się czarny na 6 sekund i dopiero widać pulpit, a pulpit już dawno gotowy, omija nawet animację startową Cinnamon.

Z takich, to jeszcze omija wyświetlanie ekranu BIOS, i systemd-boot nie zdąży się też nawet wyświetlić. Po prostu jest za mało czasu, żeby to się przełączało po kilka razy chyba, podczas
via Android
  • 0
@BornToDie69 Ktoś na innym forum napisał, że na Windows często zmienia z HDR na SDR i z powrotem, i też mu to przeszkadza. Więc tam też jest ten problem.

I to problem z monitorem jak już.
Gigabyte M32QC


@look997: Nie normalne, i nie jest to wina Linuksa jak niektórzy tu twierdzą.
Mam to samo na iiyama ProLite XUB3493WQSU-B5 - szlak mnie trafia za każdym razem
To są po prostu #!$%@? monitory
via Android
  • 0
@amamoh A może wystarczy że kiedyś soft do monitora ulepszą? Bo tak, to nie widzę sensu, że tyle to trwa i raczej to nie ograniczenie sprzętu?

Ale przyznam, że do głowy by mi nie przyszło, żeby sprawdzać czas zmiany ustawienia, podczas kupowania monitora. :O
kiedyś soft do monitora ulepszą?


@look997: Good joke ;)

Tak samo długo trwa przełączanie między wejściami w monitorze, czy samo wyświetlenie menu.
Nie polecam iiyamy, drugi raz bym nie kupił.