Wpis z mikrobloga

Trzy lata na wypoku, na tagu mi minęły, to będzie mój 999 wpis, i to cudowne jak zmieniło się moje nastawienie do życia. To że nic od niego nie oczekuje, mając wolną głowę, pustą od wszelakich spraw na świecie, w moim otoczeniu. Że nic mnie nie boli, nie powoduje że emocje mną władają. Może na polu życiowym nic się nie zmieniło, ciągle jestem tym kim byłem, będę. Lecz w duszy, na umyśle ma spokój, czuje się niesamowicie wolny od wszelakich złych myśli. Może to jest dwubiegunowość, może chwilowy spokój. Może dojrzałość w spojrzeniu na otaczający mnie świat. Nie wiem, ale ja nic nie potrzebuje oprócz spokoju. Jeszcze tylko wyciszyć nie potrzebne wiadomości od świata zewnętrznego. Zniknąć w swojej pustelni, osiąść daleko od szumu świata rezonującego żółcią.
#przegryw
TrzyGwiazdkiNaPagonie - Trzy lata na wypoku, na tagu mi minęły, to będzie mój 999 wpi...

źródło: bajorkopełnesnów

Pobierz
  • 2
@TrzyGwiazdkiNaPagonie: Ostatnio miałem tak jakieś dwa tygodnie temu, przez dwa dni. Najlepsze dwa dni, jakie można sobie wyobrazić. Całkowity spokój ducha, wręcz olbrzymia ulga, żadnej gonitwy myśli w głowie, żadnego przebodźcowania (nie wchodziłem też wtedy na Wykop przez tydzień), akceptacja przemijania i żadnego uczucia, że „muszę coś zrobić”, brak problemów z koncentracją na pracy, pełna harmonia. Niestety miałem tak tylko przez dwa i pół dnia.