Wpis z mikrobloga

@Ledzeppelin: Badanie mogło być robione na nieaktualnych danych. Do drugiej połowy stycznia tego roku Plus wyróżniał się prędkością internetu w 5G, ponieważ jako jedyny miał wydzieloną częstotliwość na tę technologię. Ponieważ pod koniec stycznia pozostali operatorzy włączyli docelowe częstotliwości 5G nastąpiła rewolucja i Plus nie będzie już się na plus wyróżniał prędkością 5G.

Zmiany już widać w najnowszym rankingu, ale przetasowanie powinno być jeszcze większe w kolejnych badaniach: https://www.instalki.pl/news/internet/najszybsze-5g-w-polsce-juz-nie-od-plusa-nowy-ranking-2024/

Czy T-Mobile
Jest jakies badanie ktoremu moglbym zaufac w tej dziedzinie?


@Ledzeppelin: tak, kupujesz karty sim 4 operatorów i sprawdzasz pod swoimi lokalnymi BTSami najlepiej w piątek/niedzielę od 18 do 22. To jest w sumie jedyne badanie któremu możesz zaufać

Jeżeli chodzi o podróżowanie chyba t-mobile z plusem najlepiej sobie radzą w rankingach ogólnych
@Ledzeppelin: Ja mam tmb i raczej nie narzekam, w terenach cywilizowanych zwykle jest te minimum 10Mbps downloadu, aczkolwiek jeżeli dużo podróżujesz po jakiś totalnych zadupiach/terenach górskich no to już różowo nie jest, bo pierwsi wyłączyli 3G na którym takie tereny zwykle się trzymały. Ale u pozostałych operatorów też to nastąpi

Realnego 5G nie oceniam, bo pomimo tego że jestem w zasięgu i jak jestem w biurze w robocie też jestem w
  • 0
@rdy o to nie wiedzialem ze powylaczali, ja mam tez tmobile, aktualnie najlepsze z tego co mialem, ale zastanawialem sie nad opcjami, chetnie doplacilbym za to by miec swietny zasieg, bo czasem gdzies jednak jade i to tak spada ze trudno skorzystac z czegos co ciagnie jakies istotniejsze dane, szkoda ze nie ma jakiejs hybrydowej opcji co by brala realnie z roznych nadajnikow, co najleosze z dwoch sieci przykladowo a nie jedynie
  • 0
@rdy z drugiej strony moze to najprostsze rozwiazanie jesli mialbym ochote doplacic do takiej premium taryfy to czesciowo moge to uzyskac backupowym pakietem z netem z innej sieci na drugim sim, miec jedna siec co ma najlepsze predkosci w miastach a druga co ma najwieksze pokrycie kraju
  • 0
@Ledzeppelin, zachęcamy do przetestowania w Twojej lokalizacji naszej usługi internetowej. Możesz zapoznać się z orientacyjną mapą zasięgu 5G na naszej stronie internetowej. Nasi Klienci w wybranych lokalizacjach mogą już korzystać z sieci 5G na nowych częstotliwościach 3500-3600 MHz.. Jeśli oferta Cię zainteresuje, to zapraszamy do nas.
@Ledzeppelin: Szczerze mówiąc to myślę, że T-Mobile jest aktualnie najlepszym wyborem. Plus nie jest i nie będzie już najszybszy w 5G. Plus ma najwolniejsze LTE. Plus ma braki w pokryciu terytorialnym bo przez lata nie inwestowali odpowiednio w nadajniki i w tym zakresie nawet współpraca z Cellnexem na razie nie wiele daje.
  • 0
@wigr o to ciekawe, spodziewalem sie ze plus lepszy niz tmobile, chcialem cos najlepszego mozliwie.
A prawda jest ze sieci inaxzej traktuja ludzi co maja oferte na karte i na abonament?
@Ledzeppelin: Inna sprawa, że Orange ma w większości wspólne maszty z T-Mobile, a Play częściowo wspólne z Plusem. Więc jeśli masz T-Mobile, to jako drugą kartę polecałbym Play, lub Plus, aby mieć zasięg na jak największym obszarze. Na Twoim miejscu wybrałbym Play.
  • 1
@wigr o, jednak na wykopie sa jeszcze ciekawi ludzie z wiedza. Ja mam taki polmartwy numer tel z playa jeszxze, myslalem by wziac i kupic jakis pakiet na niego
Taki side pakiet iles gb w razie gdy siedze gdzies w dziurze gdzie nie ma zasiegu tmobile
A prawda jest ze sieci inaxzej traktuja ludzi co maja oferte na karte i na abonament?


@Ledzeppelin: Też tak słyszałem, ale nie jestem w stanie potwierdzić, ani zaprzeczyć. Ja nic takiego nie zauważyłem i nie wydaje mi się, żeby tak robili.
@Ledzeppelin: To może być dobra opcja, żeby przetestować ten numer z Play. Możesz sprawdzić https://beta.btsearch.pl i sprawdzić jakie maszty są w okolicach, które Cię interesują. Pomocne mogą być zarówno dane UKE, jak i BTsearch, ale BTsearch ma więcej danych na temat sieci które działają aktualnie na danym maszcie.
  • 0
@wigr czuje sie amatorsko bardzo w tym, co konkretnie musze zweryfikowac jakie pasma by wiedziec najlepiej jak to wyglada?
Mam samsunga a34 z 5g, na ktore pasma zwrocic uwage?