Wpis z mikrobloga

@Ledzeppelin: Ten telefon ma chyba wszystkie pasma wykorzystywane w Polsce. Niższe pasma będą miały największy zasięg, ale nieco słabsze osiągi, a wyższe pasma będą miały najmniejszy zasięg, ale najlepsze osiągi. Telefon w miarę możliwości, będzie sobie agregował kilka pasm, aby zwiększyć osiągi.
  • Odpowiedz
  • 0
@wigr a jak czytac te mapke? Spodziewalem sie widoku jaakiejs propagacji sygnalu, a tu po prostu moge zobaczyc ze mam blisko nadajnik takiej albo innej sieci tak?
  • Odpowiedz
@Ledzeppelin: Plus i Play budowali oddzielnie własne nadajniki, ale obydwie sieci sprzedały je firmie Cellnex. Teraz Cellnex chce zrobić wspólną sieć masztów, ale baaardzo wolno im to idzie.

Orange i T-Mobile mają z kolei własne nadajniki, ale powołali spółkę NetWorks i w ten sposób prawie wszystkie maszty wykorzystują wspólnie.
  • Odpowiedz
@Ledzeppelin: Tak. Tylko można sprawdzić maszty, bo dane o propagacji sygnału mają operatorzy. Na mapkach operatorów jednak zasięg jest często nawet tam gdzie go za bardzo nie ma, albo jest bardzo słaby, więc ciężko się cokolwiek dowiedzieć. Mozna się jedynie posiłkować mapkami z ich stron.

Nie ma lepszego sposobu niż samodzielne przetestowanie w telefonie jak działają konkretne sieci w Twojej lokalizacji, bo żadna mapa nie jest odpowiednio dokładna.
  • Odpowiedz
  • 1
@wigr super to wyglada na to ze procz lokalnej wlasnej weryfikacji nie uzyskam wiele wiecej dodatkowo pod katem informacyjnym, by uzyskac jakies dodatkowe dane dajace mi wiedze pomoxna do podjecia lepszego wyboru
Z kolei z tego co piszesz wybor jest realnie ogromnie zawezony, na tyle ze zamiast wybierac moge pojsc wg zasady why not both i uzyskav w zasadzie wszystkie mozliwosci mozliwych operatorow jesli bede mial tego tmobile plus play
  • Odpowiedz
  • 1
@wigr mialem duze watpliwosci by zadawac te pytanie tutaj ale realnie to bardzo tresciwa i konkretna odpowiedz

Czyli tmobile to obecnie top a w polaczeniu z play ew plusem uzyskam top mozliwy zakres uslug
  • Odpowiedz
  • 2
@wigr zastosuje ten patent - tmobile jako siec zasadnicza i play jako "druga" na jakims nizszym pakiecie, albo wrecz jakims jedynie internetowym, wydaje sie to idealna synergia
Czasem bedac na jakims odludziu bede mial opcje druga, za w sumei jakis groszowy dodatkowy wydatek miesieczny spokoj.
  • Odpowiedz
  • 0
@wigr
A czy mamy jakies wskazania ktora siec dobra za granica?
Jezdze dosc czesto polska niemcy czechy i czesto mam duzego laga zanim siec mi przeskoczy, w sensie internet na niemiecki, czeski, nieraz od granicy dojade do liberca kilkadziesiat kilometrow i dopiero wskakuje normalnie dzialajacy net,nie wiem z czego to wynika, tu niestety tmobile tak sobie
  • Odpowiedz
@Ledzeppelin: No tak, własne obserwacje osiągów w miejscu zamieszkania będą najlepsze.

Myślę, że patent z T-Mobile jako główną siecią i Play lub Plus jako dodatkową byłby najkorzystniejszy.

Nie wiem, która sieć będzie najlepsza za granicą. Niestety nie pomogę w tej sprawie.
  • Odpowiedz
@Ledzeppelin: Super, cieszę się że mogłem pomóc. Jeszcze chciałem dodać, że jak można sprawdzić https://www.t-mobile.pl/mapa-nadajnikow , lub https://www.t-mobile.pl/c/mapa-zasiegu , T-Mobile nie włączył jeszcze 5G na nowych częstotliwościach (5G+, 5G Bardziej) w Jeleniej Górze, w związku z czym internet w technologii 5G z Plusa prawdopodobnie jest u Ciebie wciąż dużo szybszy. Sytuacja zmienia się każdego dnia, nowe częstotliwości są włączane w kolejnych miastach, i gdy zostaną włączone w Jeleniej Górze, jestem przekonany,
wigr - @Ledzeppelin: Super, cieszę się że mogłem pomóc. Jeszcze chciałem dodać, że ja...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-20 230906

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@wigr: o, aż tak się zainteresowałeś by mi zobaczyć, super, dziękuję, wyjątkowo wiele dowiedziałem się z tej konwersacji
dzisiaj już myślałem jak to rozwiazać ostatecznie i będę wdrażał tmobile + play na fonie, myślę że będzie bardzo dobrze
mam jeszcze trzeci numer który mi został po latach i nie wiem co pod niego podpięte i obawiam się go wyeliminować i tam jakaś oferta wisi play gdzie rok ważności konta
  • Odpowiedz
@Ledzeppelin:

Play, Virgin mają zasięg Play i Orange, Lajt ma zasięg Plusa i Orange ale nie korzystam z żadnej z nich. Do tego do drugiego sim jako awaryjną(domyślnie wyłączona) możesz wziąć Play OdNowa albo Plusa.

Tutaj jest jakaś opcja na drugą kartę z Plusa z dużym pakietem za prawie darmo ale też nie ogarniałem jeszcze tego

Oprócz powyższych.
Jeśli nie irytuje Cię zabawa, przenieś numer do Plusha. Weź 5 GB za
  • Odpowiedz
  • 0
@wigr
Czesc
A odnioslbys sie do tego co kolega wyzej napisal, to true ze te sieci wirtualne sa na krzyz tych opartych na wlasnej fizycznej infrastrukturze?
Ale tam z kolei chyba nizszy priorytet mam jako "obcy" uzytkownik na takim bts, czy to fake news?
  • Odpowiedz
@Ledzeppelin: @cotozazycie Co do Play i Virgin, to jeśli nie ma zasięgu własnej sieci łączy się z Orange, ale prędkość internetu na sieci Orange jest zwolniona do kilku megabitów na sekundę. Przeglądanie internetu nie jest komfortowe. Co do Lajt Mobile to w momencie zakupu deklarujesz czy chcesz mieć zasięg Plusa, czy Orange i tego nie da się później zmienić, więc żeby korzystać z obu sieci to trzeba mieć dwa różne abonamenty,
  • Odpowiedz