Wpis z mikrobloga

Planuje wymienic listwy przypodlogowe w salonie bo poprzedni wlasciciel zrobil to beznadziejnie i są szpary i #!$%@? mnie strzela jak widze te niedociagniecia xD

- W co najlepiej isc zeby wyszlo dobrze? Czy MDF to dobra opcja, czy są lepsze? Te z MDF chyba lepiej sie tnie przy pomocy skrzynki uciosowej.
- Jak wyglada taki proces demontazu starych listewek? Sciany i tak bede malowal od nowa, czym najlepiej wyrownac ubytki, zwykla zaprawa szpachlowa wystarczy? Czy trzeba uwazac zeby sie panele nie przesunely jesli zdemontuje stare listwy?

#stolarstwo #budujzwykopem #majsterkowanie #remontujzwykopem
  • 16
W co najlepiej isc zeby wyszlo dobrze? Czy MDF to dobra opcja, czy są lepsze? Te z MDF chyba lepiej sie tnie przy pomocy skrzynki uciosowej.

Każdy rabin powie ci co innego, przy mdf będziesz się musiał bawić ze szpachlowaniem i malowaniem połączeń, przy plastikach to masz konkretne łączniki/zaślepki

Jak wyglada taki proces demontazu starych listewek

Kwestia jak mocowanych, jak klejone to musisz je jakimś dłutem podwadzić i oderwać, jak mocowane na
  • 0
@Lonate: slyszalem o nich chyba, dzieki, przyjrze sie dokladnie, thx!
@lobo o taką odpowiedz mi chodzilo, dzieki! musze sie przejechac do sklepu i porownac sobie MDF do PCV a potem do roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Arbiton Indo bo maja silikon na górze i na dole dzięki czemu


@Lonate: @eskejper tylko że ten silikon ma inny kolor niż listwa i trochę to drażni ;)

może i MDF puchnie od wilgoci ale dzięki temu szybko dowiedziałem się że mam wilgotną ścianę i przeciek z tarasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)