Wpis z mikrobloga

Słyszeliście kiedyś o taki m sposobie składowania zboża jak składowanie na wielkich stertach, usypane góry zboża pod gołym niebem, co ułatwia magazynowanie ponieważ niby ekonomiczniej jest stracić wierzchnią warstwę niż tracić hajs na magazynowanie pod dachem .#rolnictwo #ukraina #ekonomia #uprawa
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ostatnie_Tango: oczywiście, proste pryzmowanie.
jeszcze niedawno, bo ze 20 lat temu heh, tak ziemniaki przechowywaliśmy. Usypywało sie kopiec i pokrywało czymś żeby była warstwa izolacyjna - my akurat liśćmi za lasu, ale lepszy sposób był pokryć jakąś ziemią i wsiać coś szybko kiełkującego żeby zrobić darń. Tak można przechowywać w sumie wszystko.
  • Odpowiedz
@Ostatnie_Tango: Tak. Mój wuja nadal przechowuje tak ziemniaki. Na góre daje tylko warstwe slomy tak jak kolega wyżej napisał by powstała warstwa izolacyjna. Nic z nimi się nie dzieje i w sklepie tak dobrych ziemniakow nie kupisz.
  • Odpowiedz
@kapitan_kielon: @IwanDubietkov @YoungBoniekk O przechowywaniu tego typu warzyw czy "pyr" :) słyszałem i widziałem, lecz chodzi mi o zboża,
Tylko pryzma pod gołym niebem, wierzchnia warstwa nie jest niczym przykryta najzwyczajniej gnije, powodem tego typu zachowaniem jest ilość i problemy z magazynowaniem. O tym sposobie usłyszałem od starszej osoby lata temu, chciałem zgłębić temat. Nie ukrywam że wagony e zgnitym zbożem z ukrainy przypomniały mi o tym.
  • Odpowiedz
Słyszeliście kiedyś o taki m sposobie składowania zboża jak składowanie na wielkich stertach


@Ostatnie_Tango: ciekawe co by było jakby w Polsce rolasy tak dalej składowały zboże już sobie wyobrażam kwik w gaz wyborczych mediach
  • Odpowiedz