Wpis z mikrobloga

@Archaniol_bo_rzyga_bryje: ludzie żyją zabobonami, ze to problematyczne i niszczy motor, ja od wielu lat LPG bo sie najbardziej oplaca - szczegolnie teraz, no i moge sobie autkiem z benzynowym motorkiem 3.2L jezdzic w cenie 1.9TDI. Rocznie oszczedzam ponad 5000zl na paliwie, a 1000zl wzgledem diesla tylko mam 250KM zamiast 140KM - mialem taki sam model wczesniej tylko z dieslem. Wczesniej mialem 1.8TFSI tez zagazowane, dobra instalacja z ogarnietym gazownikiem i instalacja
@PiotrFr: nie praktyczne.. ciężkie, zajmują dużo miejsca, drogie. słabe jeżeli chodzi o odpalanie na dworze oraz dziurawy zbiornik, bo z czasem wata wietrzeje.

Mam jedną zapalaniczkę w "opakowaniu" benzynowej, ale jest plazmowa (elektryk :D) dobra alternatywa na apokalipse albo rozbicie sie na bezludnej wyspie, czy życie na dziko w lesie, bez dostępu do paliw kopalnych, można naładować z baterii słonecznej.
Mam jeszcze innego elektryka w opakowaniu pendriva większego, tutaj już nie
najgorsze jest to, że z LPG nie możesz wjeżdżać do większości garażów podziemnych.


@mk321: Przepraszam możesz się nie zgadzać, ale moim zdaniem akurat bardzo dobrze iż takimi autami nie można wjeżdżać na parkingi podziemne/garaże ponieważ to jak wybuchnie czy się tam zapali przypał może być straszny. Natomiast bardziej mnie dziwi, że nie ma takiego ogólnego zakazu wjazdów elektryków gdzieś tam na parkingi/garaże takie.
@Cztero0404 też uważam, że bardzo dobrze, że są te zakazy. Tylko jak wiem, że będę chciał wjeżdżać do garaży podziemnych to nie kupuję w LPG.

Ale zauważ, że choćby taki @Archaniol_bo_rzyga_bryje, ma gdzieś zakazy.

@Archaniol_bo_rzyga_bryje: poczytaj sobie. To że w ustawie nie ma sposobu, żeby nałożyć mandat, to nie znaczy że:
- Nie dostaniesz kary finansowej. Wspólnota mieszkaniowa może iść do sądu i nałożyć karę. Jak kupiłeś mieszkanie z garażem
ponieważ to jak wybuchnie czy się tam zapali przypał może być straszny.


@Cztero0404: nic nie wybucha, nic się nie zapala, chodzi o rozszczelnienie instalacji i to, że gaz będzie przy podłodze bo cięższy odp powietrza,
gaz z jednego auta też nie zrobi szkody, tylko trzeba bezie się jego jakoś pozbyć

nie ma takiego ogólnego zakazu wjazdów elektryków

bo nie są w stanie się rozszczelnić ( ͡° ͜ʖ ͡°
Natomiast mi mózg rapuje jak widzę ludzi jeżdżących na czystej benzynie w autach które nie są supersportowe, lub małymi miejskimi pierdzikami.


@justkilling: W znacznej wiekszosci nowych aut nie da sie zalozyc gazu, bo silniki z nim slabo dzialaja wiec nie za bardzo jest wybor. A nawet jakby dalo sie zalozyc gaz (jak np w Toyocie) to butla zabierze caly bagaznik i tez masz lipe. Ja osobiscie wole hybrydy niz gaz zakladac,