Wpis z mikrobloga

Pamiętacie taki projekt rządowy dzięki któremu mieliśmy mieć portal do sprawdzania aktualnych cen transakcyjnych w interesującej nas dzielnicy? Mogliście zapomnieć, bo ten projekt był zapodany w tak zwanej legislacyjnej biegunce około kredytu 2%. A więc miał być WIELKI portal, który raz na zawsze miał dać jednoznaczną odpowiedź na temat: ile warta jest twoja życiowa inwestycja w cegły. Niestety AKURAT ten projekt nigdy nie został "dowieziony". Ze wszystkich genialnych pomysłów dowieziony za to został TYLKO bezpieczny kredyt 2% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawet jak to całe rządowe "stateo" (bo tak nazywała się strona) działało to mogło buty czyścić wykopowemu olx.data.

Co się stanie jak zapytasz się na twitterze głównego "mordo dawcę" tego projektu: "Hej Tomek co się stało z tym świetnym pomysłem?"
Tomek odpowie: "Fajnie by było to dowieźć"
I wklei kilka grafik poglądowych, gdzie widać ogólny styl strony. #!$%@? ten projekt nigdy nie miał ujrzeć światła dziennego, a ten mąciwoda deweloperski kłamie wszystkim prosto w oczy.

Każdy plus to jedna mela na tą zdradziecką pałę.

#nieruchomosci #inwestycje #kredythipoteczny
  • 9
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja portal olxdata powstał w weekend przy czteropaku. Nawet nie chce myśleć co można by zrobić dysponując większym kapitałem. To jest jakaś kpina z ludzi i jawne plucie w twarz. Moglinby udostępnić zwykłego excela z transakcjami dla ludu, nikt oczekuje tutaj fajerwerków. Tylko, że wszyscy wiedzą, że to była tylko ściema.
  • Odpowiedz
@pastibox: z ciekawosci co tam jest wiekszego u Ciebie do kminienia niz scrapowanie danych do bazy i wyhostowanie z jakims prostym frontem? W czym to robiles? Widze ze z otodomu raczej latwo to scrapowac, kminiles nad trackowaniem cen?
  • Odpowiedz
@ElMatadore

z ciekawosci co tam jest wiekszego u Ciebie do kminienia niz scrapowanie danych do bazy i wyhostowanie z jakims prostym frontem?


No właśnie nic. Prosta stronka w Angularze bazująca na pobranych w nocy danych przez background task w .net core. Tylko tyle. Ceny odpuściłem, zbyt dużo zapytań i ktoś się może zdenerwować. Lepiej mieć tyle niż nic.
  • Odpowiedz
@pastibox:
ale przecież są takie narzędzia, tylko tworzone na rynku prywatnym dla deweloperów.
Nawet fliper może sobie kupić za 1k rocznie coś podobnego.

Więc tak, da się to zrobić z pożytkiem dla społeczeństwa a szkodą dla spekulantów.
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja: Narkun do ziomka grafika:

mordo weź mi #!$%@? jakieś graficzki że niby jakiś portal robiliśmy naprawdę XD dasz radę na wieczór? muszę jakiejś typiarce na X wkleić żeby się #!$%@?ła
  • Odpowiedz