Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Misie kolorowe, jak sobie poradzić z wyrzutami sumienia jak coś chce sobie kupić :(

Za każdym razem jak coś sobie kupie, co w teorii powinno mi to sprawić przyjemność, czyli np. lepsza karta graficzna, czy w ogóle coś dla siebie, jakiś gadżet, to zaraz mam jakieś wyrzuty sumienia, i zwracam produkt. Nie narusza to jakoś mojego budżetu, bo odkładam sobie w miare możliwości jak najwiecej, tak jak coś sobie kupie, to zaraz to przeliczam na złotówki i jest mi szkoda tych pieniędzy :(

#pieniadze #pytanie #psychologia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@mirko_anonim spróbuj zastosować technikę 30 dni. Jeśli po miesiącu stwierdzić że możesz bez tej rzeczy żyć i w sumie to Ci nie zależy to nie kupuj. Jeśli po 30 dniach dalej ta rzecz chcesz to kup. I nie zwracaj później oczywiście. Po coś te pieniądze są a też Ci się od życia coś należy. Sam na to zarobiłeś i kupując tą rzecz bądź z tego dumny :)
@mirko_anonim: z biedy i głupoty się ciężko wychodzi. Próbuj więcej zarabiać i mniej tej kasy będzie szkoda. Zmiana myślenia trwa lata i najlepiej odkładać kasę, a potem uczyć się to brać na klatę.
jest mi szkoda tych pieniędzy :(


@mirko_anonim: ale w jakim sensie ci ich szkoda?
Pierwsze co mi przyszło na myśl to, skrajnie niskie poczucie wartości. Wówczas miałbyś przekonanie, że nie zasługujesz na drogie gadżety, nawet jeśli uwzgledniasz takie extra wydatki w swoim budżecie.
@mirko_anonim: Mnie to w sumie forex z tego wyleczył, jak sobie w miesiąc natrzaskałem z 10k do jakichś 50k a później to wszystko w parę dni przewaliłem to stwierdziłem, że to tylko hajs i zawsze można było go głupiej zmarnować ¯\(ツ)/¯