Wpis z mikrobloga

Mirki, mam zagwozdkę - jak wykończyć szafki kuchenne i płytki na ścianie?
Dla mnie każda opcja ma wady i zalety.

Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi ( _)

#remontujzwykopem #remont #urzadzajzwykopem #meble #meblenawymiar
Asgareth - Mirki, mam zagwozdkę - jak wykończyć szafki kuchenne i płytki na ścianie? ...

źródło: temp_file3021148706842547539

Pobierz

Jak zakończyć kafle i blat?

  • Dociągnąć oba do końca ściany 32.3% (21)
  • Nie dociągnąć nic, zostawić parę cm 58.5% (38)
  • Dociągnąć blat, płytki zrobić krócej 6.2% (4)
  • Dociągnąć płytki do końca, blat zrobić krócej 3.1% (2)

Oddanych głosów: 65

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Asgareth: Zostaw parę cm, jak dojdziesz za blisko ;) to zawsze będzie krzywo a masz tam framugę drzwi i dopiero zobaczysz na gotowo ile zostanie cm.

Architekt powiedział mi że zawsze zostawia kilka cm w takich przypadkach i 20-30 nad szafkami (do sufitu) minimum. Inaczej albo trzeba robić super na wymiar i wszystko musi się zgodzić do mm (blat, framuga, szafki, płytki, etc...). Jak któryś elementów się nie zgodzi... to
  • Odpowiedz
@kwanty: @konto_bedzie_usuniete 2 cm boat się wysuwa w kierunku frontów szafki, ze względu na uchwyty też, jeśli chodzi o szerokość to robi się zaledwie mm, żeby górny blat zaszedł na nogę.
A co do spasowania góra szafek, to albo robi się już, albo blendy, zależy jaki stolarz
  • Odpowiedz
Czyli w tym przypadku blat będzie wystawiony na 2cm i razem z nim powinny być kafle?


@konto_bedzie_usuniete: No właśnie nie będzie tam dobrego pomysłu jak to zrobić. Jeżeli zlicujesz kafle i szafki z framugą to co zrobisz z blatem? wyrównasz czy wejdziesz we framugę?

Jeżeli zlicujesz blat z bokami szafki to będzie problem, bo blaty są sfazowane czyli mają wszystkie krawędzie zaokrąglone albo ścięte. Jak zlicujesz płaszczyzną boczną to będzie...
  • Odpowiedz