Wpis z mikrobloga

Każdą gorąca głowę wychwalającą CPK zapraszam na lotnisko w Radomiu.
Właśnie czekam razem z ok 50 osobami na lot do Rzymu, wokół mnie widać wydaną kasę bardzo ładny duży i nowoczesny budynek, pewnie licząc wszystkich to bedzue setki osób z obsługi.
I średnio 1 lot dziennie w sumie chyba tylko dlatego że nasz narodowy przewoźnik ma nakaz utrzymywania dwóch tras.
Takiego msrnotrastwa publicznych pieniędzy dawno nie widziałem i raczej nieprędko zobaczę.
#cpk #radom #bekazpisu
  • 11
  • Odpowiedz
@Anakee: Ale pis już nie rządzi. Lotnisko jest do zbudowania w 5 lat, więc obecna ekipa może praktycznie skończyć budowę zanim ktoś kolejny przejmie władzę.
  • Odpowiedz
@konserwix: przy CPK PiS by utopił 10x hajsu.


@Anakee: Zdajesz sobie sprawę, że koszt budowy tego lotniska w Radomiu to 800 mln złotych? CPK zakładane jest na 47 mld złotych, a z projektami kolejowymi > 155 mld złotych.
  • Odpowiedz
  • 0
@rafti77 Radom nie jest alternatywa dla Okęcia. Okęcie ciągle działa. CPK ma przejąć ruch z Okęcia, bo Okęcie przestaje domagać, a jednocześnie ma być konkurentem w lotach transferowych dla Frankfurtu czy Amsterdamu. Przy okazji ma nas zabezpieczać militarnie (patrz istotnosc Jasionki).

Nie wiem skąd ten brak wyobraźni i wrzucanie bezsensownej radomskiej inwestycji jakichś partyjniakow z PiS do jednego wora z CPK
  • Odpowiedz
Takiego msrnotrastwa publicznych pieniędzy dawno nie widziałem i raczej nieprędko zobaczę.


@rafti77: To pomyśl, że prezydent z PiS (obecnie ich poseł) budował dwie kadencje lotnisko, które zaorano by wybudować to które własnie ogladasz. Otwarcie CPK sprawi, że to co ogladasz... też będzie zaorane xD
  • Odpowiedz