Wpis z mikrobloga

Obczajcie to: "Extremely Effective Skills And Tricks To Build Beautiful Living Room"

https://www.youtube.com/watch?v=f94DmUWHpK0

Chłop glebogryzarką miesza wylewke, na to leją klej, smarują po całości i to jeszcze jakieś mazy, skórka na nim jak nic już się dawno zrobiła ale to i tak nie ma znaczenia bo wylewka niezwiązana... #!$%@?ą tymi płytkami bum bum bum aż mi w uszach dudni, zero krzyżyków.. Plytka leży na płytce, chłop po tym chodzi, tną na przyklejonych już płytkach, szkliwo porysowane #!$%@?.. I jeszcze to fugowanie na koniec - złoto.

Oczu kąpiel.

#remontujzwykopem #remont #budujzwykopem #budowlanka
  • 7
@Iorem_ipsum:
1. zaczynając od "wylewki", niewiele się różni od naszego miskokreta, proporcje woda/cement na pewno są ok, bo mieszanka była sucha gdy ją poziomowal.
Poziomowanie pierwsza klasa
2. Klej do płytek wyglądał trochę jak nasz do styropianu, pewnie bardzo długo nie wiąże, rzucając na niego płytki przełamują skórkę, ale fakt mogliby chociaż te płyty posmarować, chociaż może je moczyli?
3. Fugowanie - co w nim dziwnego?

Podsumowując - prawdopodobnie tak budowano
@Djelon: No własnie słowo klucz "mozaiki", które mają po kilka centymetrów, a nie gresy 120/120, które nie mogą aż tak pracować. Ja układając te same gresy mam mieć zgodnie z technologią związane i wysezonowane podłoże, a tu można kleić na ledwo co wysypanym miksokrecie? Technologia przewiduje specjalne pace do klejów rozplywnych, a tutaj na mazach ze skórką ma sie trzymać? Co daje moczenie gresów skoro są nienasiąkliwe? Wylewka ma skurcz, klej
@Iorem_ipsum: to był gres? Wyglądało mi jak zwykła płytka.

A prawda jest taka że ludzkość robiła i robi takie rzeczy bez technologii. To co się nam wciska to jest 90% marketing, a 10% postęp.
Jakbyś robił takie 120x120 100 lat temu?

Jaki skurcz, tam nie było praktycznie wody. Oni bardziej robią monolit w takim razie niż warstwy xD
@Djelon: Gdzie Ty widziałeś płytki o takich rozmiarach, żeby to nie były gresy? 100 lat temu były płytki podłogowe o takich rozmiarach?
Mikrokret nie ma skurczu? Monolit przy dwóch różnych towarach?