Wpis z mikrobloga

#rod #nieruchomosci #deweloperka #patodeweloperka
#!$%@? temat, ludzie oszaleli. Nie mam ROD ale byłem parę razy bo ROD jest w dalszej rodzinie i jestem w szoku jakie ludzie mają zdanie o tych miejscach. Przeważnie jest tak, że są to osoby starsze które bardzo dbają o te miejsca przez całe swoje życie, wkładają w to kupę pracy i kasy. Mają związane z tym wspomnienia i nadzieje na odpoczynek.
Ale najlepiej im to zabrać i dać dla bogatego dewelopera który #!$%@? tam żabkę a nad nią 100 mikro apartamentów.
To prawda, też słyszałem historię że Często udostępniają te miejsca swoim wnukom czy znajomym. To prawda, też tam jest patologia która w ogóle się nie zajmuje swoją działka i chleje. Ale to jest procent całości. Nie dostali tych działek za to że kogoś okradli, często je kupili po bardzo dobrej cenie. Która teraz wydaje się aż śmieszna.

Ale to co, jak teraz kupisz mieszkanie i za 50 lat okaże się że to jest śmieszna cena to też powinni przyjść i ci je zabrać?

Druga sprawa to kwestia środowiskowa, wydaje mi się szaleństwem rezygnacja z tylu zielonych miejsc w mieście które świetnie przeciwdziałają suszy i upałom. Takie ośrodki mają to 80% pow. biologicznie czynnej. Jest to wynik które na prawdę pływa na klimat miasta. W takich rodach znajdują schronienie też ptaki i inne zwierzęta które dobrze wpływają na ekosystem miasta.

Dobra, gdyby to przerobili na parki to jeszcze sprawa by mogła zostać poddana do dyskusji. Szkoda ludzi, ale cel jest wyższy. Środowisko na tym nie straci, a społeczeństwo zyska. Tylko no chyba nikt nie jest na tyle durny, że wierzy że tak by się to skończyło.

Rozwiązaniem po środku jest otworzenie głównych alejek ROD spacerującym zapewniając monitoring właścicielom działek. Tylko wiadomo, że to nie o wasze dobro ani działkowiczów tutaj się rozchodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciężko mi w to uwierzyć ale chyba mamy wojnę z trollami deweloperskimi jak z ruską propagandą. xD
pierwszy_czlowiek - #rod  #nieruchomosci #deweloperka #patodeweloperka 
#!$%@? temat,...

źródło: Ogródki

Pobierz
  • 3