Wpis z mikrobloga

właśnie jakaś #julka z #hr mnie odrzuciła, bo "jestem zamknięty na ludzi" i "zależy im na osobach które są otwarte na nowe znajomości w pracy". ja się rekrutuję jako developer, czy jako #!$%@? barman? XD

#przegryw #it #p0lka
  • 68
  • Odpowiedz
  • 164
@Norskee: trochę pracowałem i wiem że to jest gówno warte. Laska się zesrała jak na obowiązek dwóch dni w biurze odpowiedziałem "kompletnie tego nie rozumiem, ale jestem w stanie się zgodzić"
  • Odpowiedz
@NijuGMD: Ehhh ja z 200 wysłanych aplikacji miałem tylko 3 rozmowy i nie dostałem nawet możliwości zaprezentowania swoich skilli bo HRówy uznawały że nie nadaję się do pracy z ludźmi no i #!$%@? no i cześć ()
  • Odpowiedz
  • 575
@NijuGMD jak się de facto zgadzasz na pracę z biura, ale czujesz potrzebę żeby głośno powiedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej, że Ci się to nie podoba, używając takiego sformułowania, i nie rozumiesz w czym problem, to nic dziwnego, że wypadłeś źle. A najwyraźniej nie miałeś wystarczających skilli twardych, żeby uznali że mogą olać brak umiejętności miękkich albo mieli kogoś z podobnymi twardymi, ale lepszymi miękkimi. Albo nie zależy im aż tak na twardych,
  • Odpowiedz
@spyyke: Nie każdy zasługuje na szczerego pracownika. Firma woli aby pracownik ją okradał niż zacząć płacić normalnie. Taka prawda. Świat idzie do przodu a korpo stoją dalej w prl.
  • Odpowiedz
  • 48
@NijuGMD jak napisałem, najwyraźniej były dla nich ważne też miękkie, a nie tylko twarde, co zrobisz. Na przyszłość, w takiej kwestii po prostu mów czy się zgadzasz na pracę z biura, czy nie, a opinie zachowaj dla siebie. Takie rzeczy można potem powiedzieć przełożonemu, jak np chcą rozszerzyć zakres pracy z biura, ale nie mówi się ich na rozmowie kwalifikacyjnej.
  • Odpowiedz
@NijuGMD: mnie odrzucili kiedyś, bo nie mieli przekonania, czy chcę u nich pracować. Na pytanie, dlaczego zdecydowałem się do nich aplikować, odpowiedziałem: aby zarabiać pieniądze
  • Odpowiedz
@NijuGMD

Ten feedback i tak jest w większości przypadków bezwartościowy, bo jest "na odczep się", równie dobrze mógł być to każdy inny powód.
  • Odpowiedz
@NijuGMD: Nie no stary po takim zdaniu to na pewno twoje akcje poszybowały w górę xD Nie można tego było powiedzieć w jakikolwiek inny sposób?

Pani Anetka oceniła twoje CV i zachowanie. Widocznie CV nie było tak imponujące jakbyś chciał i żeby zasłoniło tak kiepskie zachowanie.

@spyyke Najbardziej mnie zawsze bawi, że niektórzy myślą, że w IT w ogóle nie potrzeba miękkich skilli. Nie potrzeba jak jesteś ubek koksem wymiataczem. Jak
  • Odpowiedz
@NijuGMD: rzucasz się, a już po tym, w jaki sposób piszesz o tej sytuacji, wiem, że nie chciałbym z Tobą pracować jako drugi dev. Potem weź z takim coś planuj, rób solution discovery, event stormingi, projektuj rozwiązania, idź na kompromisy architektoniczne.
  • Odpowiedz
mnie odrzucili kiedyś, bo nie mieli przekonania, czy chcę u nich pracować. Na pytanie, dlaczego zdecydowałem się do nich aplikować, odpowiedziałem: aby zarabiać pieniądze


@glodnykojot: Mnie kiedyś odrzucono z tego samego powodu i to jakieś stanowisko hotelowe, recepcjonista coś w tym stylu. Zapytali to mityczne pytanie jakim zwierzęciem chciałbym być i odpowiedziałem, że delfinem. Zapytali dlaczego akurat delfinem i zgodnie z prawdą powiedziałem, że tak napisali w necie, żeby odpowiadać na
  • Odpowiedz
  • 23
ja się rekrutuję jako developer, czy jako #!$%@? barman? XD


@NijuGMD: no raczej nikt nie chciałby z tobą pracować gdybyś był zamkniętym w sobie gburem, więc dobrze zrobiła dla dobra współpracowników
  • Odpowiedz
@NijuGMD soft skille też są ważne w życiu , z resztą umówmy się do HR einsteinow też nie biorą , to są jakieś typiarki po najgorszych uczelniach w ich miastach
A przez słabe zarobki które tam oferują , widzę że tam jest dosłownie pełno młodych karyn a nie Julek , Julka się kojarzy z prestiżem a to są jakieś plastiki zazwyczaj które powinny iść do szkoły fryzjerskiej
  • Odpowiedz
kompletnie tego nie rozumiem, ale jestem w stanie się zgodzić


@NijuGMD: Złe. Dobrze to:

W trosce o naszą planetę eliminuje zbędą emisje CO2, w tym redukuje ślad węglowy związany z transportem do i z biura.
  • Odpowiedz