Wpis z mikrobloga

Gdzie idzie się z podejrzeniem ADHD, problemami typu fobia społeczna, złą samoocena itd. psycholog czy psychiatra? Psychiatra też przeprowadza wywiad, rozmawia o twoich problemach i próbuje pomóc, czy tylko diagnoza leki i wypad? Uważam że z moja psychika jest źle. Chciałbym umówić się na wizytę online, ale nie wiem do kogo

#psychologia #terapia #psychoterapia
  • 10
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ANDRZ_J w ogóle, nie dziwię się że ludzi mają problem z głową w takiej skali. To leczenie jest cholernie drogie, wizyty po 300 PLN, a raczej jedną się niczego nie wyleczy
  • Odpowiedz
psychiatra to leki, lekarz leczy lekami. od niego dostaniesz diagnozę, leki i ew. zasugeruje wizytę u psychoterapeuty albo testy u psychologa.

psycholog to raczej jak chcesz diagnozę psychologiczną, jak chcesz się u niego leczyć to psychoterapeuta (najlepiej też po psychologii. z listy rekomendowanych przez ptp)

ogólnie najlepiej psychiatra+psychoterapeuta który jest psychologiem, bo ten drugi leków nie może.

na nfz masz za darmo więc nie jest drogie.
@ANDRZ_J:
  • Odpowiedz
@ANDRZ_J jak podejrzewasz ADHD to lepiej wpierw to potwierdź diagnoza (są w poradniach zdrowia psychicznego diagnozy strikte pod neuroatypowosc jak autyzm czy ADHD, choć lepiej taką diagnozę poprzedzić wizytą u psychiatry), a później w zależności od diagnozy przy ADHD to pewnie będą leki + psychoterapia (która z papierami z diagnozy może być po prostu nauka życia w chaosie albo strikte pod zaburzenia współistniejące jak fobie ale leczenie będzie ciut inne niż przy
  • Odpowiedz
@ANDRZ_J testy diagnostyczne często są robione przez psychologów lub zespół psycholog+psychiatra a ostateczna diagnoza jest wypisana przez psychiatrę na podstawie testów. Nie da się stwierdzić ADHD lub autyzmu na jednej wizycie u psychiatry. Sama miałam testy na autyzm i były to 3 wizyty z psychiatra+psycholog gdzie miałam klasyczny test na kartce ale też ćwiczenia do wykonania w obecności zespołu. Do tego też ktoś z moich bliskich miał jedną wizytę podczas której rozmawiali
  • Odpowiedz