Wpis z mikrobloga

Był dzisiaj u mnie mój landlord z innym małżeństwem które chce kupić mieszkanie które wynajmuje. Od progu widać było że to ludzie z kasą i to pewnie niemałą. Ale jedne zdanie utknelo mi w glowie i nie mogę przestać o nim myśleć.

Kobieta była raczej zadowolona z mieszkania ale też była mocno zdziwiona że to tylko kawalerka 28m, bo przez telefon jej mówiono że to dwa pokoje a oni, uwaga, "zwykle brali na wynajem dwa pokoje".

Co to znaczy że zwykle brali zwykle dwa pokoje??? Ile mieszkań trzeba kupować żeby takim tekstem walnąć? 5? 10?

Nosz kurde faja ja tu ciężko pracuje i pół wypłaty na jakąś kawalerkę wydaje a ci "zwykle biorą dwa pokoje" jakby wybierali picce w biedrze. Niech to już jebnie wszystko ()

#nieruchomosci #zalesie
  • 30
  • Odpowiedz
  • 139
@joybubbles: jak masz 5 mieszkań na wynajem to już z górki. Póki wszystko rośnie i budżet się spina to zdolność pomnażania mieszkaniowego imperium rośnie wykładniczo z każdą kolejną kawalerka. No bo jedna kawalerka ledwo spłaca sama siebie ale jak masz 3 to na kolejną z czynszów odłożysz 3x szybciej. Jak masz 10 kawalerek to nowe mieszkanie możesz kupować co pół roku bo masz taką zdolność.

Z matematycznego punktu widzenia spłacasz tylko
  • Odpowiedz
@joybubbles: Dałeś sobie wmówić że w Polsce się źle zarabia a prawda jest taka że większość małych firm nawet typu fryzjer kosi niesamowitą kasę a przy tym płaci znikome podatki i znikomy ZUS przez to ludzie mają naprawdę w #!$%@?ę kasy ale jest to skoncentrowane w 10% najbogatszych w społeczeństwie. Poza tym jak masz jedni mieszkanie na wynajem i ono generuje ci dochód w wysokość raty kredytowej to na lajcie możesz
  • Odpowiedz
@enten @joybubbles: ja raz oglądałem pokój dla siebie, no i nie bardzo mi się podobało bo reszta tam mieszkających to były patusy, no i mówię babce, że raczej inne będę oglądać, a ona do mnie: "a jakie? ja mam 6 mieszkań na tym osiedlu, chętnie pokaże Ci inne". A baba 60+, bezzębna, #!$%@?ło od niej strasznie fajami.
  • Odpowiedz
Nosz kurde faja ja tu ciężko pracuje i pół wypłaty na jakąś kawalerkę wydaje a ci "zwykle biorą dwa pokoje" jakby wybierali picce w biedrze. Niech to już jebnie wszystko ()


#nieruchomosci #zalesie


@joybubbles Życie. Myślisz że co czują ludzie zarabiający 3-4k na rękę gdy wykopek zarabiający 15k na rękę narzeka że się nie da żyć w tym kraju?
  • Odpowiedz
@joybubbles: to jest naturally proces. Kapitał robi kapitał aż 1% ma 99% wszystkiego. Już święty Mateusz o tym pisał Potem następuje rewolucja, „chrupią karki w bieliźnie” i zaczynamy cykl od nowa.
  • Odpowiedz
U mnie za 200k do generalnego remont


@joybubbles: to przecież tanio, a 200k + 80-100k na remont to też nie jest dużo. Jak się na dobre zarobki, we dwójkę ogarnięte sprawy żywciowo to tym bardziej nie jest duża kwota. Dziwi cię, że ktoś ma na to hajs? Sam zarabiam w rok jakieś 400k, hajs musi krążyć, nikt nie będzie odkładał tego do skarpety
  • Odpowiedz
@AniaHaniaWarszawa: Normalnie, bierzesz 2 mieszkania z 10% wkładem własnym w 2018 r., wtedy na gocławiu chodziły po 8-9k z metra wykonczone jako tako mieszkania. Wynajmujesz to, dochód z najmu to było plus minus rata kredytu i dodatkowe 500 zł. Teraz żeby wziąc trzecie mieszkanie w kredyt potrzebujesz znowu 10% wkładu własnego, a zdolność masz nawet wyższą niż gdybyś nie miał pierwszych dwóch mieszkań bo te 500 zł nadwyżki z dochodu z
  • Odpowiedz