Wpis z mikrobloga

#emigracja #podatki
wyjechalem z #uk 29.12 i od stycznia pracuje w PL
prawdopodobnie w ciagu roku dostane zwrot podatku z UK - czy ten podatek liczy mi sie w Polsce jako dochod? musze od zwrotu podatku z UK zaplacic podatek w PL czy nie?

pytam, bo to bedzie skomplikowana matematyka - przez zarobki pewnie wyladuje w wyzsyzm progu podatkowym ale jednak mam teraz ulge na powrot wiec nawet nie wiem jak to trzeba bedzie policzyc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
  • Odpowiedz
wyjechalem z #uk 29.12 i od stycznia pracuje w PL

prawdopodobnie w ciagu roku dostane zwrot podatku z UK


@Pojedynczy: tak z ciekawosci, w UK tez byles w wyzszym progu, ze spodziewasz sie zwrotu czy wynika to z czegos innego?
  • Odpowiedz
@Palinkka: dostaje zwrot podatku wiec nie jest to zaplacony podatek, jest to przychod od ktorego powinien zaplacic podatek chociaz odejmujac od tego zaplacony juz podatek w UK. W tej tutaj sytuacji jest to troche bardzij zawile
  • Odpowiedz
  • 0
@patrol798: w Uk mieszkalem i pracowalem od 7 lat, zona tez
przenieslismy sie od stycznia do PL i tu zaczynamy prace ale w kwietniu dostane zwrot podatku

@Steven_Hyde pracowalem niepelna czesc roku

@Palinkka jak sie trzeba rozliczyc? w PITcie za 2024 bede to musial dodac? czy wczesniej?
  • Odpowiedz
@Pojedynczy najlepiej jak zapytasz jakiegoś doradcę podatkowego.
Jest to zwrot podatku za rok w którym byłeś rezydentem podatkowym UK więc nie wydaje mi się byś musiał się z tego rozliczać w Polsce. Podatek w UK zapłaciłeś. Pobierali Ci za dużo i zwrócili nadpłaconą kwotę. Nie pracowałeś w danym roku podatkowym (wedlug polskiego prawa) w Polsce.
  • Odpowiedz
@Pojedynczy Wypełnij druk P85. HMRC zapewne będzie Ci chciało wysłać czek, który jakoś będziesz musiał zdeponować więc nie pozbywaj się konta w UK. Te #!$%@? w XXI wieku nie chcą robić przelewów... Moim zdaniem szansa, że polski US dowie się o tym czeku jest bliska zeru więc bym się nie martwił.
  • Odpowiedz