Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny

wtf, pośrednik nieruchomości bierze 2% plus VAT od każdej ze stron transakcji?!

i czemu plus VAT, czemu ja mam jego VAT płacić?

czyli w sumie ma 5 procent od wartości każdego mieszkania? sprzeda mieszkanie za 600000 i jest 30 tysięcy na czysto? xD

i ludzie się na to godzą? takie drogie usługi?

#!$%@?, zostaję pośrednikiem, jedno mieszkanie w miesiącu sprzedać, porobić fotki, wystawić ogłoszenie, pokazać chatę nabywcom i ustawiony człowiek xD
  • 36
  • Odpowiedz
@karetpoker: moim zdaniem warto doprecyzować, że rakiem jest branie prowizji od drugiej strony transakcji a nie sama instytucja pośrednika. Jakim prawem masz opłacać usługi kogoś kogo nie zatrudniałeś i nie działa w twoim interesie, tylko wręcz przeciwnym.

Z kolei sama instytucja pośrednika jest jak najbardziej na plus dla ludzi, którzy chcą oszczędzić sobie czasu i kłopoty przy sprzedaży/zakupie no i przede wszystkim jest dobrowolna. Sam korzystałem z usług pośrednika, ale to
  • Odpowiedz
pośrednik nieruchomości bierze 2% plus VAT od każdej ze stron transakcji?! (...)

i ludzie się na to godzą? takie drogie usługi?


@karetpoker: mój chciał 4%. I chętnie bym zapłacił, gdyby rzeczywiście znalazł mi mieszkanie. Ale przez 2 miesiące ani jedno mieszkanie nie spełniało wymagań (gdzie budżet nie był jednym z nich). Tylko ciągle słyszałem, że "to trzeba obejrzeć" mimo tego, że zatrudniałem go, bo nie nawet w tym mieście nie było,
  • Odpowiedz
@karetpoker Ja kiedyś wynajmowałem mieszkanie przez biuro nieruchomości. Musiałem zapłacić pośredniczce 500 zł za jej usługi, polegające na pokazaniu mi mieszkania (płatne po podpisaniu umowy). Nigdy więcej jej nie widziałem. Notariusza do podpisania umowy załatwiałem sam, klucze od właściciela odbierałem sam, w razie problemów również kontaktowałem się bezpośrednio z właścicielem.
  • Odpowiedz
ludzie to debile


@WielkiPowrut88: a debile bo? jak niby ktoś kto nie zna kompletnie rynku i ma tonę innych zajęć ma kupić mieszkanie - sam ma jeździć, umawiać, podpisywać umowę na tak wielką kwotę samemu?

ja rozumiem, że to są duże pieniądze ale takie bzdury to piszą chyba ludzie co wszystko muszą robić sami i każda usługa to jest dla nich ZŁO-DZIEJ-STWO:

- na mieście jedzenie nie - bo samemu można
  • Odpowiedz
@karetpoker

#!$%@?, zostaję pośrednikiem, jedno mieszkanie w miesiącu sprzedać, porobić fotki, wystawić ogłoszenie, pokazać chatę nabywcom i ustawiony człowiek xD


Chłopie, przecież Ty nawet nie ogarniasz podstaw prowadzenia działalności
Z podanego przez Ciebie przykładu, pośrednik zarobi około 20 tysięcy złotych(w zależności jak z ZUS wyjdzie, ile opłacić).

ludzie się na to godzą? takie drogie usługi?


Widocznie skoro ktoś korzysta z ich usług to jakiś popyt na to jest ¯_(ツ)_/¯
Ja raczej nic
  • Odpowiedz
to miał za Ciebie jakby kupić jakieś i przyklepać? 4 procent, to bogaty jesteś


@karetpoker: nie kupić, tylko przebrać rynek i znaleźć coś z odpowiednią ilością pokoi, z miejscem parkingowym (a najlepiej dwoma), i w odpowiedniej odległości pieszo do Rynku. I od razu zaznaczyłem, że nie będę oglądał mieszkania jeżeli nie zobaczę wcześniej planu, żeby nie okazało się, że dwa pokoje są, ale za korytarzem wspólnym z sąsiadem.
A Ty myślisz,
  • Odpowiedz