Wpis z mikrobloga

Mam pewien pomysl na zmniejszenie cen #nieruchomosci w największych miastach, gdzie ceny szaleją między innymi z powodu braku miejsca na budowę w sensownych lokalizacjach.

https://wykop.pl/link/7364461/ostra-walka-o-grunty-deweloperzy-podwajaja-ceny-wywolawcze

Akcja #miastodlazywych

Takie Powązki w Warszawie to koło 40 hektarów dobrze zlokalizowanej i skomunikowanej ziemi, podejrzewam że jakby tak policzyć w większych miastach to zabudowując cmentarze możnaby pewnie sporo mieszkań wybudowac w ich miejsce.
Co myślicie?
#koalicjadeweloperska
  • 27
@ZielonaOdnowa: żadne z naszych miast(wioch) nawet nie dosięga problemami z miejscem do prawdziwych miast
Tylko jedno z miast ma więcej niż 1mln ludzi, to jest śmieszna ilość
Antyczny Rzym miał tyle

Jeżeli czegoś tu brakuje to nie miejsca pod zabudowę ale chęci do sprzedania/uwolnienia tego miejsca. Ile mamy normalnych 40 kondygnacyjnych condo towers?

Ah tak, u nas 40 pięter to jest już na liście top 20 wieżowców w kraju

Chyba rekordowy
@ZielonaOdnowa: cmeentaza sie nie pozbedziesz, parku tak sam bo tak sie sklada ze tam beda trupy zakopywane w razie W.
nawet jak sa cmentarze likwidowane (jako przyklad podam gdansk) to sa zamieniane w parki.
raczej niski poziom trolla reprezentujesz soba
@ZielonaOdnowa: Myślę, że to świetny pomysł i nie ma potrzeby likwidowania cmentarza, można po prostu zbudować osiedle nad cmentarzem na odpowiednich filarach. W miarę upływu czasu bedzie można likwidować mogiły a w ich miejsce tworzyć miejsca parkingowe, w ten sposób już po 25 latach będzie dostępny cały teren pod parkingi bez nagłej drastycznej eliminacji nekropolii.
@ZielonaOdnowa Wiem że to śmieszki i mowa o dużych miastach, ale w mieście 40k ludzi - Sieradzu stoi spore więzienie dosłownie w centrum miasta, 400 metrów od rynku, w pięknej lokalizacji tuż przy dużym parku. Ja nie wiem jak to jest możliwe xD
@dzem_z_rzodkiewki: Jakby takie budowali, to byście biadolili, że patodeweloperka bo brak wystarczającej ilości parkingów, mocne zagęszczenie ludzi, niewydolna infrastruktura i brak dopływu światła w dolnych kondygnacjach xD Jak zamiast marnować teren na jakiś gówno park wstawiają kolejny blok, to ludzie skomlą jak psy, że betonoza. Nigdy nie dogodzisz.
@dzem_z_rzodkiewki: czy ty się człowieku zastanowiłeś przez chwilę co zrobi 2-3 tysiące osób zamieszkałych w takim 40 piętrowym wieżowcu o 8 rano próbując wyjść do pracy? Połowa będzie stała do 12 w korku przy wyjeździe z garażu. Druga połowa wyleje się na ulice i zajebią całą linię tramwajową, autobusową i chodniki. Warszawa to nie Seul, gdzie masz 20 linii metra, kolej naziemną i 4 pasmowe drogi. Infrastruktura w polskich miastach nie
@MarteenVaanThomm: to samo się stanie jak z nowego oskarkowego osiedla deweloperskiego wszyscy wyjadą wąską dojazdówką a bloków jest 35

A dzięki temu będą mieli dużo więcej słońca i miejsca na chodnikach, miejsca na drogi i większe metraże mieszkań

Niestety już jest za późno, zaczeliśmy zabetonowywać miasta 4-5 piętrowymi rozlewającymi się gównoosiedlami bez usług, sensownej komunikacji i z korkującymi się wyjazdami a ludzie sobie podają ręce między balkonami
@dzem_z_rzodkiewki: na obrzeżach, nawet jak bloków jest 35, to wylewa się ludzi tylko tyle ile tam mieszka. W środku miasta dochodzi ruch każdego przejezdnego, w tranzycie i innych ludzi mieszkających lokalnie i tego Polska infrastruktura po prostu nie obsłuży, dlatego nikt nie wydaje zgody na takie inwestycje. Masz cosmopolitana i złotą dla bogackich i koniec. Reszta w małe inwestycje na mokotowie, bielanach i wilanowie.